Ekstraklasa: Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin 105:85

Koszalińscy akademicy po raz 20 walczyli o punkty w ekstraklasie z zespołem Prokomu i po raz 19 zeszli z parkietu pokonani.

AZS w sezonie zasadniczym wciąż nie ma na koncie zwycięstwa nad Prokomem. Bilans potyczek to 16-0 dla rywali (wszystkie 8 u siebie Prokom wygrał różnicą co najmniej 15 punktów). Tylko raz, w fazie play-off, udało się akademikom pokonać zespół najlepszy zespół ostatnich lat, ale w serii ulegli 1:3.

Walczący o pierwsze miejsce przed fazą play-off gdynianie odnieśli wczoraj wyraźne zwycięstwo 105:85 w zaległym meczu 6. kolejki i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej połowie, w której gdynianie wypracowali 17-punktowe prowadzenie. W trzeciej kwarcie różnica dochodziła do 26 oczek.

Dopiero w ostatniej kwarcie AZS przez kilka minut odrabiał straty i w 36. przegrywał tylko 77:88. Końcówka meczu należała do podopiecznych Tomasa Pacesasa. Po serii 9:0 odskoczyli w 39. min na 20 pkt (97:77) i taką różnicę utrzymali do końcowej syreny.

O awans do play-off koszalińscy koszykarze, którzy po środowy meczu zajmują 7. miejsce w tabeli, będą walczyć w wyjazdowym meczu z PBG Basketem Poznań.

Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin 105:85 (28:18, 23:16, 30:25, 24:26)

Prokom: Varda 14 (1x3, 5 zb.), Szczotka 10 (1x3, 4 zb.), Eldridge 7 (1x3, 7 as.), Witka 6 (4 zb.), Ewing 3 (1x3) - Widenow 15 (4x3, 3 zb.), Hrycaniuk 14 (4 zb.), Adams 13 (3x3, 3 as.), Szubarga 13 (1x3, 4 zb., 8 as., 4 str.), Burrell 6 (8 zb.), Frasunkiewicz 3 (1x3), Woods 1.

AZS: Reynolds 19 (1x3, 8 zb., 3 str.), Reese 17 (8 zb.), Arabas 13 (1x3, 3 str.), Frazier 7 (5 zb., 3 prze.), Milicić 3 (4 as., 3 str.) - Bogavac 21 (1x3, 5 zb.), Śnieg 3 (3 as., 3 str.), Bartosz 2.