Dycha nad Regą przy okazji Dni Świdwina [zdjęcia]

Redakcja
"Dycha nad Regą", to ogólnopolski bieg na 10 km, którego druga edycja odbywa się przy okazji Dni Świdwina - corocznego cyklu imprez o charakterze rozrywkowym i sportowym. Tym razem udało się zgromadzić ponad 200 zawodników m.in. ze Szczecina, Koszalina, Bydgoszczy, Połczyna-Zdroju i Białogardu. Pojawili się także zawodnicy z takich miast jak Leszno, Gdynia oraz Toruń i Bydgoszcz. Najliczniejszą grupą biegaczy byli mieszkańcy Świdwina (52 osoby). Zawodnicy wystartowali o godzinie 14 i mieli do pokonania 3 okrążenia ulicami: 1 Maja, Lekarską, Nowomiejską, Połczyńską, 3 Marca, Plac Lotników, Kościuszki i Batalionów Chłopskich. Zwycięzcą biegu z czasem 00:32:14 został Volodymir Timashow. Drugie miejsce z czasem 00:32:19 zajął Viktor Nagirnjak, a trzecie miejsce zajął Wojciech Piwowarczyk z czasem 00:32:33. Najlepszym zawodnikiem powiatu Świdwińskiego był Tadeusz Goźliński ze Świdwina z czasem 00:37:38, który zajął 14 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Wśród pań najlepsza była Natalia Nagirnjak z czasem 00:39:46, która zajęła 26 miejsce.

Materiał oryginalny: Dycha nad Regą przy okazji Dni Świdwina [zdjęcia] - Głos Koszaliński