Drugoligowcy pod kreską

Radosław Łapczuk (z prawej) próbuje zatrzymać najlepszego wczoraj strzelca Politechniki, Pawła Pawłowskiego. Jacek Wójcik
Zaległe mecze z 17. kolejki nieudane dla drużyn z Koszalina i z Kołobrzegu.

Wyraźnymi porażkami zakończyły się wczorajsze zaległe mecze w II lidze mężczyzn (grupa A). Dla KUKS Dubois Koszalin była to 17. z rzędu przegrana. Kotwicy w meczu z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego nie pomogły powroty Łukasza Wichniarza i Marko Djuricia.

KUKS bardzo dobrze rozpoczął mecz z Politechniką (3. min - 6:0) i chociaż szybko stracił przewagę (4. - 6:8), to przez większą część pierwszej i drugiej kwarty utrzymywał się na prowadzeniu. Dopiero w końcówce goście wypracowali sobie 3 oczka przewagi. Po zmianie stron oglądano już jednostronne widowisko. Goście zdecydowanie poprawili zbiórkę i skuteczność, także z dystansu (w 3. kwarcie 4x3 pkt). Rozmiary ich prowadzenia rosły z każdą minutą. Skończyło się na 25 pkt.

Kotwica fatalnie weszła w spotkanie z SMS, przegrywając w 6. min 2:10. Później odrabiała straty. Skutecznie grał Grzegorz Arabas (13 z 21 pkt zdobył w 2. kwarcie) i na dużą przerwę goście schodzili przy wyniku 36:28.

Na początku 3. kwarty Paweł Lasota podwyższył różnicę do 10 pkt. Później do odrabiania strat przystąpili miejscowi. W 28. min SMS wrócił na prowadzenie (45:44), a w dodatku Kotwica straciła rozgrywającego Dawida Neumanna (2 przewinienia techniczne). Kołobrzeski zespół walczył do połowy 4. kwarty (53:52 dla SMS). Trzy trójki z rzędu gospodarzy były kluczowe (36. - 62:52). Skończyło się na 14 pkt różnicy na koniec meczu. Warto podkreślić, że w 4. kwarcie SMS trafił aż 7 na 9 oddanych rzutów zza łuku!

KUKS Dubois Koszalin - Politechnika Gdańska 63:88 (20:17, 14:20, 18:30, 11:21)
KUKS: Szewczyk 14 (6 zb., 4 str.), Dudek 12 (2x3, 7 zb., 6 as., 5 str.), Gibaszek 9 (3x3), Czubak 5 (1x3), Łapczuk 5 (10 zb.) - Bakowicz 5 (1x3), Kropisz 5 (1x3), Wudarski 5 (1x3), Gawroński 2 (4 prze.), Rybicki 1 (4 str.).
Politechnika: Pawłowski 21 (4x3, 4 zb., 4 str.), Derkowski 10 (4 zb., 11 as.), Stawiak 10 (6 zb.), Renkiel 8, Chudy 4 (5 zb., 4 as., 4 prze.) - Nitesche 13 (2x3), Hanke 9 (1x3), Milewski 6 (8 zb.), Specyalski 3 (1x3), Kamiński 2, Krupa 2.

SMS PZKosz Władysławowo - Kotwica 50 Kołobrzeg 75:61 (15:11, 13:25, 18:10, 29:15)
SMS: Bojanowski 20 (2x3, 5 zb.), Wieluński 12 (2x3, 4 zb.), Olejniczak 10 (13 zb., 5 as., 3 bl.), W. Majchrzak 2 (5 zb.), Usendiah 0 - Majewski 15 (4x3, 4 str., 5 prze.), K. Majchrzak 13 (2x3), Kierlewicz 3, Karwowski 0, Komenda 0, Milewski 0.
Kotwica: Arabas 21 (2x3, 5 zb., 3 as., 5 str., 3 prze.), Lasota 8 (8 zb., 5 str.), Bytomski 7 (7 zb., 3 as., 3 str.), Djurić 5 (1x3, 5 zb., 3 str.), Neumann 0 (3 as.) - Wichniarz 16 (4x3), Rduch 2, Wizert 2, Goiński 0 (4 as.), Stachowiak 0.