Do gry wraca Kospel Gwardia Koszalin. Na początek Szczypiorniak Olsztyn

Po trzytygodniowej przerwie wracają do rywalizacji w I lidze szczypiorniści Kospel Gwardii Koszalin. W niedzielę podejmą Szczypiorniaka Olsztyn.

Po otwierającym rundę rewanżową meczu 12. kolejki z SMS ZPRP Kwidzyn (wygrana 45:33), w dwóch następnych seriach podopieczni trenera Piotra Stasiuka pauzowali. Przerwa wydłużyłaby się o kolejny tydzień, bowiem następną, 15. kolejkę wyznaczono na 18 marca. Koszaliński zespół rozegra jednak w niedzielę mecz awansem z 21. serii, z zamykającym tabelę zespołem z Olsztyna (godz. 16.00, hala ZOS Gwardia).

Najbliższy rywal Gwardii to zdecydowany outsider rozgrywek, ze zdobytym 1 punktem w 13. meczach. Szczypiorniak ma za sobą pracowity weekend. W sobotę rozegrał na wyjeździe mecz 14. kolejki, w którym uległ po walce liderującemu Sokołowi Kościerzyna 29:34 (18:19). Zawodnicy Konstantego Targońskiego jeszcze w 40. min sensacyjnie remisowali 23:23. Ostatnie 20. min meczu należało jednak do faworytów.

Dzień później Szczypiorniak zagrał awansem mecz z 20. serii. U siebie przegrał 31:32 (15:17) z SMS ZPRP. Lepsza postawa Szczypiorniaka bez wątpienia wiąże się z powrotem do gry po blisko 10-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją, kapitana zespołu Wojciecha Golksa. W czterech meczach zdobył aż 34 gole (m.in. 9 przeciwko Sokołowi). Prawdopodobnie do końca sezonu wypadł prawoskrzydłowy rywali, Łukasz Sypniewski (kontuzja).

Tymczasem koszaliński klub poinformował o pozyskaniu - z myślą już o następnym sezonie - 21-letniego rozgrywającego Michała Niewiadomskiego. Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi (wzrost 198 cm!) zawodnik występuje na lewym rozegraniu w pierwszoligowym UKS Olimp Grodków i jest jednym z liderów tej drużyny. W tym sezonie zdobyl 63 bramki w 18 meczach. Jego rekord to 12 trafień w jednym spotkaniu.

- Cieszę się, że Michał dołączy do nas w następnym sezonie. Zabiegaliśmy o to żeby mógł występować w drugiej rundzie, lecz ze względów formalnych nie udało nam się. Liczę na wzmocnienie rzutu z drugiej linii i solidnej postawy w obronie. Warunki fizyczne i umiejętności Michała wskazują na to, że tak będzie. Osobiście jestem zadowolony, że wybrał nasz zespół do dalszego rozwoju - powiedział trener Kospel Gwardii, Piotr Stasiuk.

- Przyglądaliśmy się Michałowi od dłuższego czasu. To bardzo utalentowany i wszechstronny zawodnik. Rozwijamy się i rośniemy w siłę. Stawiamy na młodość. Myślę, że Michał doskonale wkomponuje się w zespół i nasz dynamiczny styl gry - dodał Tomasz Nowe, prezes koszalińskiego klubu.