Centralna Liga Juniorów. Bałtyk Koszalin - Warta Poznań 2:1 [zdjęcia]

Juniorzy starsi Bałtyku Koszalin (białe koszulki) pokonali swoich rówieśników z Warty Poznań 2:1. Dawid Jaśkiewicz
Cenne zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów odnieśli młodzi gracze Bałtyku Koszalin. Podopieczni Mariusza Lenartowicza walczą o utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym i każda zdobycz punktowa jest koszalińskiego zespołu niezwykle istotna. Tym bardziej, że rywalem Bałtyku była ekipa ze środka ligowej tabeli. Dzięki potencjalnej wygranej gospodarze mogli uzyskać kontakt z tą częścią stawki. Pierwsza część spotkania była wyrównanym widowiskiem. W zespole gości szczególnie aktywny był Adrian Chopcia, lecz żadna z prób skrzydłowego Warty nie zagroziła poważnie bramce gospodarzy. Po drugiej stronie boiska swoich szans szukali Filip Tylczyński, Bartłomiej Fastyn oraz Mateusz Czapłygin. Wreszcie w 42 minucie po akcji pierwszego z wymienionych, piłkę do pustej bramki skierował Fastyn. Goście domagali się wcześniejszego przerwania akcji. Czynili to na tyle agresywnie, że jeszcze przed przerwą dwiema żółtymi kartkami ukarany został kapitan zespołu, Maciej Pawłowski i przez całą drugą połowę podopieczni Bartosza Majchrzaka musieli radzić sobie w osłabieniu. W 63 minucie drugiego gola dla gospodarzy zdobył Michał Plata i wydawało się, że już nic intersującego w tym spotkaniu się nie wydarzy. Gracze z Wielkopolski nie złożyli jednak łatwo broni i osiem minut później strzelili kontaktową bramkę. Na listę strzelców wpisał się Oskar Kozłowski. Od tego momentu to Warta przejęła inicjatywę, często przedostając się okolice pola karnego miejscowych. Gospodarze wyprowadzali groźne kontry, jednak mimo okazji m.in. Filipa Tylczyńskiego, Kacpra Wąsowicza czy Bartłomieja Fastyna, rezultat spotkania nie uległ już zmianie. Bałtyk Koszalin - Warta Poznań 2:1 (1:0) Bramki: Bartłomiej Fastyn (42.), Michał Plata (63.) - Oskar Kozłowski (71.) Czerwona kartka: Maciej Pawłowski (Warta, dwie żółte) Bałtyk: Jaroszko - Budnik, Jachemek, Andrzejczak, Drozdowski, Pasieka, Fastyn, Wąsowicz (90. Szczerba), Kołakowski (61. Plata), Czapłygin (85. Ziółkowski), Tylczyński.