Była walka, ale na Stelmet to za mało [zdjęcia, wideo]

Bez niespodzianki w Koszalinie w meczu 16. kolejki Tauron Basket Ligi.

AZS Koszalin uległ mistrzowi Polski, Stelmetowi BC Zielona Góra i była to trzecia przegrana Akademików z rzędu oraz dziewiąta w sezonie. Gospodarze podjęli walkę z faworyzowanymi gośćmi i przez nieco ponad trzy kwarty pozostawali w grze.

W trzeciej kwarcie, AZS przegrywał już różnicą 9 punktów, ale odrobił straty, do remisu 46:46. Koszaliński zespół miał szansę na objecie prowadzenia. Niestety, RaShad James nie wykorzystał dwóch wolnych. W odpowiedzi Stelmet zdobył 8 pkt z rzędu i odzyskał kontrolnę nad meczem.

Ostatnie 10. minut należało do podopiecznych Saso Filipovskiego, którzy szybko powiększyli przewagę do 11 pkt. Trzypunktowe rzuty Patrika Audy i Artura Mielczarka zmniejszyły stratę do 4 oczek (34. min). Od tego momentu na parkiecie panowali goście. Ich wygraną przypieczętowała seria 10:0 między 37. i 39. min.

AZS Koszalin - Stelmet BC Zielona Góra 62:78 (15:17, 18:20, 15:17, 14:24)

AZS: James 17, Auda 15, Mielczarek 14, Wadowski 5, Walton 4, Austin 3, Dąbrowski 2, Łukasiak 2, Witliński 0, Dymała 0.

Stelmet: Moldoveanu 13, Ponitka 12, Borovnjak 12, Bost 12, Zamojski 11, Hrycaniuk 8, Koszarek 7, Djurisić 3, Gruszecki 0, Szewczyk 0.