Boks: Awansowali do turniejów finałowych

(wok)
Zawodnicy Róży Karlino z medalami.
Zawodnicy Róży Karlino z medalami. Archiwum/Róża Karlino
W Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Doskonale w tej imprezie zaprezentowali się zawodnicy Róży Karlino zdobywając aż cztery złote, jeden srebrny i dwa brązowe medale.

Najlepszym pięściarzem wagi do 40 kg został Jacek Bagiński. Karlinianin w drodze do tytułu pokonał kolejno: Sebastiana Waksa (Wałcz) 3:0 oraz Karola Ślawskiego (BKS Gorzów) przez tko w drugiej rundzie.
Następnie w kategorii wagowej do 50 kg Cezary Chmielnicki (Róża) pokonał Nikodema Cholińskiego (Spartakus Szczecin) przez poddanie w pierwszym starciu.

W finale Chmielnicki wygrał na punkty z Mateuszem Kornika (BKS Gorzów) 3:0. W wadze do 52 kg Łukasz Duszyński zwyciężył Krzysztofa Kowalskiego (Skorpion Szczecin) przez poddanie w pierwszej rundzie, natomiast w finale gładko rozprawił się z Damianem Hinezem (Skorpion Szczecin) 3:0. Najcięższy zawodnik Róży, Marcin Karczewski (waga do 68 kg) okazał się rewaluacją turnieju.

W półfinale wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie Mateusza Graba (BKS Gorzów) oraz w pierwszej rundzie finału przez rsc Piotra Olejarczyka (BKS Gorzów). Zwycięzcy wywalczyli sobie awans do turnieju im. Pawła Szydła, który w dniach 5-8.listopada odbędzie się w Poznaniu. Srebrny krążek wywalczył Bartłomiej Sosiński w kat. wag. 48 kg pokonując Marka Majera, a w finale ulegając Kamilowi Holce (BKS Gorzów) 0:3. Brązowy krążek zdobyli Dawid Nizioł oraz Marcin Dubelak.

Również w Szczecinie w tym samym czasie odbyły się eliminację do finałów Pucharów Polski Kadetów.
Awans wywalczyli: Mateusz Polski w kat. wag. 57 kg oraz Radomir Obruśniak w kat. wag. 46 kg. Finał tej imprezy w dniach 13-15 listopada br.