Bałtyk Koszalin - Arkonia Szczecin 4:1 [zdjęcia]

Juniorzy młodsi Bałtyku Koszalin (niebieskie stroje) zakończyli rundę jesienną wysoką wygraną nad Arkonią Szczecin. Dawid Jaśkiewicz
Zwycięstwem przypieczętowali swój awans do rozgrywek makroregionalnych juniorzy młodsi Bałtyku Koszalin. W ostatnim meczu rundy jesiennej podopieczni Wiktora Butryma pokonali na swoim boisku Arkonię Szczecin 4:1. Od pierwszego gwizdka gra toczyła się pod dyktando gospodarzy. Młodzi gracze koszalińskiego zespołu popełniali jednak wiele błędów w defensywie, które goście próbowali wykorzystać wyprowadzając szybkie kontry. Ofensywni zawodnicy Arkonii byli jednak zbyt osamotnieni, by stworzyć poważne zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Kacpra Abramczyka. Gospodarze udokumentowali swoją przewagę strzeleniem dwóch bramek. Najpierw z rzutu karnego celnie uderzył Paweł Witczak, a tuż przed przerwą głową piłkę do siatki posłał Kamil Szczepanik. Drugą połowę od gola rozpoczął Maciej Jakubaszek. Szczecinianie dążyli do wyrównania, jednak nie ustrzegli się błędów, po których dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Bartosz Jachemek. Podopieczni Wiktora Butryma zakończyli jesienne zmagania na drugiej pozycji i wraz z Pogonią Szczecin będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w rozgrywkach makroregionalnych. Wiosną koszaliński zespół będzie walczył o punkty z drużynami z województwa pomorskiego, wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.