Bałtyk i Gwardia wygrały przed derbami [ZDJĘCIA]

Piłkarze Gwardii (czerwone koszulki) odnieśli ósme zwycięstwo w tym sezonie.
Piłkarze Gwardii (czerwone koszulki) odnieśli ósme zwycięstwo w tym sezonie. Jacek Wójcik
Bałtyk i Gwardia Koszalin zgodnie wygrały w 9. kolejce piłkarskiej IV ligi i przed derbami 7 października otwierają tabelę.

Cztery zwycięstwa odniosły zespoły z regionu koszalińskiego w 9. serii. Bałtyk Koszalin wygrał w Wałczu z Orłem 3:0 i wciąż pozostaje bez straty punktów. Do przerwy w Wałczu nie oglądano goli. Już na początku drugiej połowy wynik otworzył Miłosz Stępnik. Goście przypieczętowali wygraną strzelając 2 kolejne gole w odstępie minuty.

Ósme zwycięstwo na swoje konto zapisała Gwardia. Na Fałata pokonała Chemika Police 2:0. To najskromniejsza wygra zespołu Ireneusza Kościelniaka w tym sezonie. Prowadzenie Gwardii zapewnił Adrian Cybula po świetnej akcji Gabriela Szygenda. Wynik w doliczonym czasie pierwszej połowy ustalił po indywidualnym rajdzie Sebastian Milanowski. Tylko przez 3. min na boisku przebywał Marcin Gwaron. Za 2 żółte kartki musiał opuścić boisko w 86. min.

Dwa zespoły z regionu spotkały się w Szczecinku. MKP musiał uznać wyższość gości z Bobolic. Mechanik wygrał 3:1, tracąc jedyną bramkę po rzucie karnym w doliczonym czasie gry.

MKP Szczecinek - Mechanik Bobolice 1:3 (0:1)
0:1 Kozioł (30.), 0:2 Saganowski (56.), 0:3 Schab (75.), 1:3 Czerwiński (90+4. karny)

Gwardia Koszalin - Chemik Police 2:0 (2:0)
1:0 Cybula (28.), 2:0 Milanowski (45+1)

Perła URB Dygowo - Biali Sądów 3:3 (2:0)
1:0 Duwe (1.), 2:0 Poznański (24.), 2:1 Kusznir (47.), 2:2 Krutin (49. karny), 3:2 Bień (59. karny), 3:3 Świercz (90+2)

Olimp Gościno - Iskierka Szczecin 2:4 (1:3)