Piłka nożna > Finał dla Grzmiącej

Na stadionie w Grzmiącej rozegrano turniej o mistrzostwo drugiej klasy juniorów starszych. Udział w nim wzięli mistrzowie trzech grup: Gwardia Koszalin, Aksa Żaki gmina Świdwin oraz gospodarze, piłkarze Zawiszy Grzmiąca.

Turniej rozpoczął mecz gospodarzy z Gwardią. Początek należał do koszalińskiej drużyny, która prowadziła już 2:0. Zawisza wyrównał jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie zdobył gola, ustalając wynik meczu na 3:2. Pokonani gwardziści zremisowali w drugiem meczu 2:2 z Aksą Żaki. Co ciekawe, młodzi koszalinianie wykonywali w tym spotkaniu aż trzy rzuty karne, z czego dwa wykorzystali. Ostatni mecz turnieju decydował o pierwszym miejscu. Zespół z Grzmiącej nie dał w nim szans świdwińskim Żakom, pokonując ich aż 4:0, po golach zdobytych w drugiej połowie. Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Zawiszą 2 6 7-2

2. Gwardia 2 1 4-5

3. Aksa Żaki 2 1 2-6

Zwycięski zespół Zawiszy prowadził Tomasz Buzała, który jest również opiekunem drużyny seniorów z Grzmiącej. W jego zespole wystąpili: Mateusz Kowalczuk, Emil Fijałkowski, Bartek Manke, Mateusz Wieczorek, Wojciech Pietraszewski, Bartek Zakrzewski, Bartek Kurzejewski, Bartek Regulski, Artur Jabłoński, Emilian Hanszke, Paweł Jabłoński, Piotr Barcewicz, Michał Dądalski, Sylwester Piwowarczyk.