Elektryczny gadżet w Twoim domu

  Elektryczny gadżet w Twoim domu

  .

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Elektryczny gadżet w Twoim domu
  Elektryczny gadżet w Twoim domu
  Kominek elektryczny to doskonałe urządzenie, które wnosi wiele ciepła do twojego domu. Nie zawsze można pozwolić sobie na instalację kominka opalanego drewnem. Kominek elektryczny sprawdza się w każdym miejscu, można do zamontować nawet w małym mieszkaniu. Kominek elektryczny jest całkowicie bezpieczny i oszczędny. Dodatkowo nie tworzy odpadów jak w przypadku kominków opalanych drewnem.

  Kominek elektryczny nie ma prawdziwego ognia, ogień widoczny w kominku jest tworzony dzięki nowatorskiej technologii.
  Stanowi idealna kopie żywego ognia, dodając przy tym uroku pomieszczeniu w którym się znajduje. Kominki elektryczne dostępne są w przeróżnych formach i nadają elegancji oraz specyficznego charakteru pomieszczeniom.

  Kominek elektryczny to doskonałe urządzenie dla mieszkańców budynków wielorodzinnych. Tradycyjne kominki wymagają podłączenia do komina oraz przeprowadzenia instalacji doprowadzenia powietrza do paleniska. W budynkach wielorodzinnych jest to wymóg bardzo trudny do spełnienia. Kominek elektryczny nie produkuje odpadów popiołu ani dymu. To czyste i całkowicie bezpieczne urządzenie nie emitujące spalin. Stanowią efektywny element salonu, pokoju, a także biura. Oprócz roli dekoracyjnej mieszkania, pozwalają ogrzać powietrze w pomieszczeniu.

  Jak działa kominek elektryczny?
  Kominek elektryczny wykorzystuje nowoczesną technologię , dzięki której powstaje nieprawdziwy ogień. Trójwymiarowe polanki drewna oraz płomienie wytwarzają dodatkowo efekty dymu. Kominek elektryczny na pierwszy rzut oka przypomina prawdziwy kominek opalany drewnem. Płomienie tworzone są za pomocą zastosowania ultradźwięków do wytworzenia mgły wodnej. Dodatkowo mgła jest podświetlana za pomocą małych diod LED. Wówczas wytwarzany jest trójwymiarowy poruszający się obraz. Obsługa kominka nie wymaga pracy, a jego działanie jest energooszczędne.

  Montaż kominka nie wymaga przeprowadzania żadnych instalacji. Wystarczy umieścić kominek na ścianie lub we wnęce oraz podłączyć go do gniazdka elektrycznego. Kominek elektryczny nie brudzi się i nie wytwarza odpadów (popiołu). W większości kominów jest możliwość ustawienia odpowiedniej jasności promieni oraz mocy ogrzewania. Kominki w zależności od producenta są obsługiwane ręcznie lub za pomocą pilota.

  Obecnie kominki elektryczne tworzone są z myślą o nienadużywaniu energii. Zazwyczaj kominki elektryczne pobierają około 120-300 W energii elektrycznej. W przeliczeniu koszt całodniowego używania takiego kominka wynosi kilka gorszy. Dodatkowo ocieplają powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Ciepło powstaje za pomocą użycia termowentylatorów zazwyczaj o maksymalnej mocy 2 kW.

  Rodzaje kominków elektrycznych
  Kominki elektryczne dostępne na rynku urządzeń technologicznych są dostępne w różnych rodzajach. Najbardziej popularnym wariantem są urządzenia ścienne. Takie kominki powinny być zawieszana na ścianie lub w specjalnej wnęce w ścianie. Innym rodzajem są kominki wolnostojące, które przypominają kiedyś używane piece kozy Rzadziej wybierany jest model narożny kominków elektrycznych.

  Kominki elektryczne można zabudować lub powiesić na ścianie. Sklepu zajmujące się sprzedażą takich kominków oferują specjalne wkłady kominkowe zasilane prądem elektrycznym. Wkłady są przeznaczone do zabudowy kominka we wnęce, można je umieścić w ścianie lub filarze. Spotkać się można także z specjalnymi meblami wyposażonymi w kominki elektryczne. Zazwyczaj są to szafki pod telewizor lub meblościanki, które mają zainstalowany kominek elektryczny. Na rynku są dostępne także kominki elektryczne wzbogacone w głośnik. Podczas uruchomienia takiego kominka z głośników wydobywa się dźwięk palonego drewna i trzaskającego ognia.

  Kominek elektryczny ścienny – umieszczany jest na ścianie lub we wnęce ściany. To urządzenie bezobsługowe i panoramiczne, nie wymaga przeprowadzenia skomplikowanego montażu. Najlepiej umieszczać go na wysokości wzroku. Jedną pracą przy nim jest regularne napełniania zbiornika na wodę, który wytwarza parę wodną.

  Kominki elektryczne narożne i stojące- najlepiej umieszczać je pod ścianą lub w narożniku, zależy to od typu modelu kominka. Na rynku dostępne są kominki stojące z wykończeniami drewnianymi i licznymi ozdobami. Sprawiają wrażenie tradycyjnego paleniska.
  Zalety kominków elektrycznych

  Kominki elektryczne mają wiele zalet, zachęcających do ich montażu:

  • należą do urządzeń bezobsługowych – łatwość instalacji i uruchamiania. Wystarczy podpiąć kominek do gniazdka elektrycznego; jedyną pracą związaną z kominkiem jest uzupełnienie wody do zbiornika tworzącego parę wodną; obsługa jasności promieni możliwa za pomocą pilota,
  • hipnotyzujący widok płomieni i palonych polanek drewna – imitacja żywego ognia dodaje ciepła pomieszczeniu i pozwala się zrelaksować,
  • czystość – kominek elektryczny nie produkuje dymu, sadzy i odpadów (popiołu), nie trzeba go myć i sprzątać,
  • ciepło – kominki elektryczne wytwarzają ciepło, dzięki termowentylatorowi, dzięki temu istnieje źródło dodatkowo grzania w domu, przestawienie kominka na większą moc grzewczą zwiększa temperaturę nadmuchu,
  • wygodne urządzenie – kominek wystarczy podpiąć do gniazdka elektrycznego, zaś uruchomienie i przestawienie jego mocy wymaga zaledwie użycia pilota,
  • przyjazny dla środowiska – nie produkuje zanieczyszczeń i jest energooszczędny.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo