edukacja » Przedszkola

dodano: 5 września 2013, 15:30

Czytaj więcej o:

Przedszkola w Koszalinie za złotówkę. A zajęcia dodatkowe?

Autor: – Czy miasto będzie opłacać w przedszkolach zajęcia z rytmiki i języka angielskiego? – pytają nasi Czytelnicy
Przedszkola w Koszalinie za złotówkę. A zajęcia dodatkowe?

(fot. Archiwum)

Przypomnijmy, zmieniły się przepisy w całym kraju i od września pobyt dziecka w przedszkolu jest tańszy. Za czas powyżej pięciu darmowych godzin, a konkretnie – za każdą kolejną godzinę – rodzice będą płacić złotówkę. I tu zrodziła się dość szybko wątpliwość: co w takim razie z odpłatnością za zajęcia dodatkowe, jak np. język angielski, rytmika, taniec, szachy itd.? – Słyszałem, że miasto opłaci angielski i rytmikę, tak jak się to dzieje w Kołobrzegu – mówi jeden z rodziców.

Okazuje się jednak, że nic nie jest jeszcze przesądzone. – To będzie zależało od danego przedszkola, czy dysponuje kadrą z odpowiednim przygotowaniem – mówi wiceprezydent Leopold Ostrowski. – Jeżeli będzie wychowawca z przygotowaniem do prowadzenia z rytmiki, to wówczas te zajęcia będą w ramach opłaty za pobyt w placówce. To samo z językiem angielskim.

– Na razie wciąż robimy rozeznanie w poszczególnych przedszkolach, jak wygląda zapotrzebowanie na zajęcia ze strony rodziców – mówi Krzysztof Stobiecki, dyrektor wydziału edukacji w urzędzie. – Gdy zbierzemy kompletne dane, wówczas będziemy o dalszych rozstrzygnięciach rozmawiać z prezydentem. Zakładamy, że wrzesień będzie tym miesiącem, gdy uda się opanować nową sytuację.

Przeczytaj więcej

Mecenas Serwisu

Partnerzy Serwisu

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Wideo

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.