Dwie role bramkarza. Bałtyk II Koszalin - Zefir Wyszewo 2:1 [zdjęcia]

Gol Łukasza Szczerby (pomarańczowa koszulka) dał rezerwom Bałtyku cenne zwycięstwo. Dawid Jaśkiewicz
Rezerwy trzecioligowego Bałtyku uczyniły ważny krok w kierunku utrzymania w Wojewódzkiej Klasie Okręgowej. Koszaliński zespół pokonał na swoim boisku Zefira Wyszewo 2:1.
Bałtyk II Koszalin - Zefir Wyszewo 2:1

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę późnym wieczorem. Pojedynek lepiej rozpoczął się dla gości, którzy objęli prowadzenie po trafieniu Dawida Józefowicza. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed przerwą. Strzałem zza linii pola karnego Jakuba Ludewicza pokonał Mateusz Ponurko.

W drugiej połowie w koszalińskim zespole zobaczyliśmy wracającego do formy po długiej kontuzji, Tomasza Kamińskiego. Ta część gry rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Po szybkiej kontrze Łukasz Szczerba znalazł się tuż przed bramkarzem Zefira i mocnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. Zespół z Wyszewa dążył do wyrównania, jednak między słupkami bramki doskonale spisywał się Sebastian Skrzyński, kilkoma znakomitymi interwencjami ratując swoją drużynę przed utratą gola. Co ciekawe, w pierwszej połowie spotkania młody bramkarz występował w roli… napastnika. Bliski zdobycia bramki był także Jakub Ślusarz, po którego strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki.

Bałtyk II Koszalin - Zefir Wyszewo 2:1 (1:1)

Bramki: Mateusz Ponurko, Łukasz Szczerba - Dawid Józefowicz.