Wojewódzka Liga Juniorów. AP Szczecinek - Gwardia Koszalin 2:3

Kolejne emocjonujące widowisko stworzyli w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów młodzi gracze Akademii Piłkarskiej Szczecinek oraz Gwardii Koszalin.

W rozegranym przed kilkoma tygodniami spotkaniu zwyciężyli młodzi gwardziści 5:3, choć jeszcze kwadrans przed końcowym gwizdkiem zespół ze Szczecinka prowadził 3:1. W sobotę obie drużyny ponownie stanęły naprzeciw siebie i po raz kolejny, mimo dwubramkowego prowadzenia zawodników Akademii Piłkarskiej, z wygranej cieszyli się podopieczni Marcina Lisztwana.

W 31 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Eryk Spyrka. Dziesięć minut po przerwie drugiego gola dla drużyny ze Szczecinka zdobył Mateusz Bartolewski. Młodzi gwardziści nie złożyli broni i w 67 minucie kontaktową bramkę strzelił Sebastian Martofel. Kilkadziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Karol Pudzik. Pięć minut przed końcowym gwizdkiem zwycięskiego gola dla koszalińskiego zespołu zdobył Jakub Bilski.

Sobotnia wygrana była dla podopiecznych Marcina Lisztwana drugą odniesioną w ostatnich dniach. W środę młodzi gwardziści w podobnym stosunku pokonali na wyjeździe Salos Szczecin i na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek mają zaledwie dwa punkty straty do otwierającego tabelę Chemika Police.

AP Szczecinek - Gwardia Koszalin 2:3 (1:0)

Bramki: Eryk Spyrka (31.), Mateusz Bartolewski (55.) - Sebastian Martofel (67.), Karol Pudzik (70.), Jakub Bilski (85.).