Lekkoatletyka > Stephen Shanks wygrał 3. Kołobrzeg Maraton

254 osoby ukończyły tegoroczny, trzeci Kołobrzeg Maraton. Po dwóch zwycięstwach Łukasza Wirkusa z Lipnicy na listę triumfatorów wpisał się drugi zawodnik i zarazem pierwszy obcokrajowiec.

Był nim Stephen Shanks (Victoria Park Harriers & Tower Hamlets Bingham). Dystans 42 km i 195 m pokonał w 2:43.59. Poniżej 2 godz. i 50 min pobiegli jeszcze dwaj uczestnicy, Sebastian Sikora (Bankieria.pl Gdynia, 2:48.55) oraz Tomasz Łużyński (Police, 2:49.24).

Klasyfikację kobiet wygrała 24. na mecie Magdalena Witkiewicz (KB Dziesiątka) - 3:16.35 przed Katarzyną Pastwą (Poznań) - 3:17.42 i Jadwigą Grzesik (Kołobrzeg Maraton Team) - 3:33.42. Były również inne klasyfikacje.

Drużynowo pierwsze miejsce dla TT Szczecin przed KB Dziesiątką Białogard i Kołobrzeg Biega. W klasyfikacji małżeństw zwyciężyli Eryk i Magdalena Witkiewiczowie, którzy łącznie uzyskali wynik 6:09.36.