Lekkoatletyka > M. Hołub wywalczyła kwalifikację dla Polski

Polska sztafeta 4x400 m kobiet zajęła 5. miejsce w finałowym biegu IAAF/BTC World Relays. Tym samym uzyskała kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Zawody rozegrane w w Nassau na Bahamach to nieoficjalne mistrzostwa świata w biegach sztafetowych. Polski zespół pobiegł w składzie Ewelina Ptak, Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin), Joanna Linkiewicz i Justyna Święty.

Nasze biegaczki uzyskały czas 3.29,30. Zwyciężyła sztafeta USA (3.19,39) przed Jamajką (3.22,49), Wielką Brytanią (3.26,38) i Francją (3.26,68).

Kwalifikacja na IO zdobyła polska sztafeta, a nie poszczególne zawodniczki. Dlatego dziś nie można powiedzieć, że zespół wystartuje w Rio de Janeiro w tym składzie, który sięgnął po awans. Na dzisiaj M. Hołub jest jednak obok J. Święty najmocniejszym punktem zespołu.

- To bardzo obiecujący zespół, który może sprawić w Rio miłą niespodziankę - powiedział o polskiej sztafecie Zbigniew Maksymiuk, klubowy trener M. Hołub. - W przyszłym roku będziemy skupiali się na wypełnieniu przez Gosię minimum indywidualnego na igrzyska - dodał.