Za nami 24. kolejka Bałtyckiej III ligi

Dwa gole Łukasza Szymańskiego (z prawej) przesądziły o wygranej Gwardii Koszalin nad Leśnikiem Manowo. Dawid Jaśkiewicz
Zespoły występujące w Bałtyckiej trzeciej lidze mają za sobą 24. kolejkę spotkań.

Już w piątek o ligowe punkty w bezpośrednim starciu walczyły Leśnik Manowo i Gwardia Koszalin. Spotkanie było rozgrywane w trudnych warunkach atmosferycznych. Już w pierwszych minutach murawę z powodu urazów musieli opuścić Łukasz Wiśniewski i Radosław Feliński. Gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Przemysława Saliwona. Jeszcze przed przerwą gwardziści przechylili losy pojedynku za swoją korzyść. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Łukasz Szymański. Dzięki remisom Kaszubii Kościerzyna i Lechii II Gdańsk, podopieczni Łukasza Drożdżala zmniejszyli stratę do ligowego podium.

Astra Ustronie Morskie widocznie pogodziła się już z myślą o degradacji. W sobotę podopieczni Roberta Żolika ulegli na swoim boisku Bałtykowi Gdynia aż 0:7. Czterokrotnie do siatki gospodarzy trafił Mateusz Kuzimski. Co ciekawe, już w pierwszej części napastnik drużyny z Trójmiasta popisał się klasycznym hat-trickiem. Sposób na bramkarza Astry znaleźli również Rafał Bujnowski i Artur Gieraszek. Jednego gola gdynianie zawdzięczają samobójczemu trafieniu Stanisława Gontka.

Kolejną porażkę zanotowali także piłkarze Bałtyku Koszalin. Już pod wodzą nowego szkoleniowca - Marcina Bednarka, koszaliński zespół uległ Cartusii Kartuzy 2:5. Po dwóch kwadransach gry w niewielkim odstępie czasu goście strzelili dwa gole, autorstwa Dawid Hejdena i Adama Piątkowskiego. Na te trafienia błyskawicznie odpowiedział Marcin Chyła, strzelając tuż po przerwie także wyrównującą bramkę. Wydawało się, że przewaga psychologiczna będzie w tym momencie po stronie gospodarzy. Do końca spotkania bramki strzelali jednak wyłącznie goście. Macieja Dulewicza pokonali Piotr Karasiński, Patryk Sidor i Łukasz Miłosz.

Mimo trudnej sytuacji, w dalszym ciągu o niespodzianki starają się gracze Rasela Dygowo. Podopieczni Piotra Dubieli zremisowali na swoim boisku z faworyzowaną Lechią II Gdańsk 1:1. Goście pojawili się w Dygowie w mocnym składzie, z takimi zawodnikami jak Rudinilson, Filip Malbasić, Adam Dźwigała, Donatas Kazlauskas, Nikola Leković czy Adam Buksa. Lechiści objęli prowadzenie tuż po przerwie. Z bliskiej odległości piłkę do siatki posłał Bernard Powszuk. Gospodarze ambitnie walczyli o choćby jeden punkt. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Maciej Płomiński.

W ostatnich tygodniach nie wiedzie się piłkarzom Drawy Drawsko Pomorskie. Podopieczni Łukasza Woźniaka nie zdołali zwyciężyć w piątym kolejnym meczu. Drawszczanie ulegli na wyjeździe Pogoni II Szczecin 0:2. Do siatki trafiali Robert Obst i Patryk Paczuk. Drawa miała swoje okazje, jednak znakomitych szans nie wykorzystali m.in. Grzegorz Magnuski, Kacper Stukonis, Wojciech Witoń czy Konrad Jankowski.