Grała Bałtycka III liga. Zmiana w fotelu lidera

Piłkarze Rasela Dygowo i Gwardii Koszalin stworzyli emocjonujące widowisko.
Piłkarze Rasela Dygowo i Gwardii Koszalin stworzyli emocjonujące widowisko. Dawid Jaśkiewicz
Podczas minionego weekendu rozegrana została 22. kolejka w Bałtyckiej trzeciej lidze. Na pozycję lidera rozgrywek awansowała Lechia II Gdańsk.

Kibiców w naszym regionie najbardziej elektryzowały spotkania, które były rozgrywane na stadionach w Dygowie oraz Koszalinie. W pierwszym z nich Rasel podejmował Gwardię Koszalin. Obie drużyny stworzyły znakomite widowisko, trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka arbitra. Już w trzeciej minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Adrian Rutkowski. Kolejne minuty należały do gwardzistów. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Wojciech Wójcik, a tuż po przerwie drugiego gola dla Gwardii zdobył Daniel Wojciechowski. W 63 minucie do siatki koszalińskiej drużyny ponownie trafił Adrian Rutkowski. Kwadrans później rzut karny wykonywał Daniel Wojciechowski. Kapitan gości uderzył jednak obok słupka.

Niewykorzystaną "jedenastkę" obejrzeli również kibice w Koszalinie, gdzie na stadionie przy ulicy Andersa, Bałtyk rywalizował z Drawą Drawsko Pomorskie. W pierwszej połowie więcej klarownych okazji do strzelenia gola stworzyli sobie goście, lecz zarówno Wojciechowi Guźniczakowi, jak i Grzegorzowi Magnuskiemu, nie udało się pokonać Macieja Dulewicza. Po przerwie oba zespoły wypracowały sobie kilka sytuacji, jednak tego dnia skuteczność nie była mocną stroną zawodników drużyn z naszego regionu. Rzutu karnego nie zdołał wykorzystać najlepszy strzelec gospodarzy, Robert Ziętarski.

Po cenne zwycięstwa nie zdołały sięgnąć także walczące o uniknięcie degradacji, Leśnik Manowo i Astra Ustronie Morskie. Podopieczni Wojciecha Megiera ulegli na swoim boisku KS Chwaszczyno 1:3. Losy spotkania rozstrzygnęły się po przerwie. Najpierw Tomasza Tkacza pokonali Marcin Dampc i Józef Kwit. Sytuacja gospodarzy stała się znacznie trudniejsza po czerwonej kartce dla Pawła Rakowskiego. Kontaktową bramkę z rzutu karnego strzelił jeszcze Seweryn Fijołek, jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do przyjezdnych, a dokładnie do Marcina Dampca, który przypieczętował wygraną swojej drużyny.

Astra walczyła na swoim terenie z Kaszubią Kościerzyna. Po golach straconych w końcówce spotkania, podopieczni Roberta Żolika ulegli rywalowi 2:4. Pierwszego gola dla gości zdobył Filip Sosnowski. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Doudou Ndao. W drugiej połowie tuż po wbiegnięciu na murawę, bramkę dającą Astrze prowadzenie zdobył Damian Miętek. Goście nie złożyli jednak broni i w ostatnich dziesięciu minutach zdołali odwrócić losy spotkania. Wyrównującego gola strzelił Adrian Wysiecki, a kolejne dwie bramki dołożył Paweł Piotrowski.

Miniona seria gier przyniosła zmianę na fotelu lidera rozgrywek. Po wygranej w Wejherowie, na pierwsze miejsce w tabeli awansowała Lechia II Gdańsk. Ekipa z Trójmiasta ograła dotychczasowego lidera 3:1. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Kopka, Andrzej Kaszuba i Paweł Czychowski. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Grzegorz Gicewicz.