Wojewódzka Liga Juniorów. Dreszczowiec w Policach

Rywalizacji młodych graczy Chemika Police i Gwardii Koszalin towarzyszyły ogromne emocje. Dawid Jaśkiewicz
Trzecią wiosenną serię gier rozegrały zespoły występujące w Wojewódzkiej Lidze Juniorów.

Znakomite i emocjonujące widowisko stworzyli młodzi gracze Chemika Police i Gwardii Koszalin. Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu już 2:0, jednak podopieczni Marcina Lisztwana nie złożyli broni i po przerwie ruszyli do odrabiania strat. Kontaktowego gola zdobył Bartłomiej Maciukajć, dwa kolejne trafienia dołożył Sebastian Martofel i gwardziści objęli prowadzenie. Jakby dramaturgii było mało, w ostatnich pięciu minutach spotkania policzanie zdobyli dwa gole i ostatecznie zwyciężyli 4:3.

Kolejne zwycięstwo odniosła AP Kotwicy Kołobrzeg, która pokonała na swoim boisku Energetyka Gryfino 3:2. Już po dwóch kwadransach gry gospodarze prowadzili różnicą trzech bramek. Na listę strzelców wpisali się Michał Michurski, Marcin Sikorski i Michał Świżek. Goście nie zamierzali ułatwiać kołobrzeżanom zadania i do ostatniego gwizdka wynik w tym starciu był sprawą otwartą.

Cenną wygraną odniosła także Akademia Piłkarska ze Szczecinka. Drużyna z naszego regionu wygrała ze Świtem Skolwin 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Cezary Palus.

Tabelę rozgrywek otwiera zespół z Kołobrzegu. Na drugim miejscu z trzema punktami straty plasują się młodzi gwardziści.