Druga porażka. Polska - Szkocja 0:1 [wideo]

Dawid Jaśkiewicz
Kapitan reprezentacji Szkocji, Erin Cuthbert (z lewej), poprowadziła swoje koleżanki do drugiego zwycięstwa w turnieju. Dawid Jaśkiewicz
W drugim meczu turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy kobiet do lat 17, Polki uległy Szkotkom 0:1.

W zespole biało-czerwonych wystąpiła wychowanka Bałtyku Koszalin, Marta Fil. Od pierwszego gwizdka stroną przeważającą były zawodniczki z Wysp Brytyjskich. Szkotki dłużej utrzymywały się przy piłce, lecz nie potrafiły poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Nicole Panas. Dwukrotnie z dystansu strzelała Erin Cuthbert. Polki szukały swojej szansy w szybkich kontrach. Szczególnie aktywna była Klaudia Miłek, po której strzale futbolówka o centymetry minęła słupek bramki szkockiej drużyny.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły podopieczne Niny Patalon. Pod bramką Szkotek kilkakrotnie dochodziło do spięć, lecz bez poważniejszego zagrożenia. Groźnie z dystansu strzelała m.in. Klaudia Słowińska. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 65 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do polskiej bramki skierowała Chelsea Cornet.