Turniej Elite Round. Szkocja - Słowacja 2:0 [wideo]

Zawodniczki ze Szkocji pewnie poradziły sobie ze Słowaczkami.
Zawodniczki ze Szkocji pewnie poradziły sobie ze Słowaczkami. Dawid Jaśkiewicz
W meczu rozpoczynającym turniej eliminacyjny Mistrzostw Europy kobiet do lat 17, Szkocja pokonała Słowację 2:0.

Od pierwszego gwizdka belgijskiej arbiter piłkarki ze Szkocji przejęły zdecydowaną inicjatywę. Efektem tej gry była bramka strzelona już w jedenastej minucie spotkania. Po zagraniu z lewej strony pola karnego, z bliskiej odległości piłkę do siatki skierowała Amy Gallacher. Słowaczki miały olbrzymie problemy z przedostaniem się w okolice pola karnego Szkotek. Podopieczne Pauline Hamill w dalszym ciągu stwarzały strzeleckie okazje, a w kierunku bramki strzeżonej przez Veronikę Matuskovą groźnie uderzały Chantelle Brown oraz ponownie Gallacher.

W końcówce pierwszej połowy zawodniczki zza naszej południowej granicy po raz pierwszy poważnie zagroziły bramce Laury Hamilton. Swoich szans szukały Klaudia Fabova i Ludmila Matavkova. W odpowiedzi na bramkę Słowaczek strzelała Kirsty Hanson.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego strzału Hanson. W 53 minucie w polu karnym znakomicie odnalazła się Gallacher i po raz drugi w tym meczu pokonała Veronikę Matuskovą. Na kolejne strzeleckie okazje musieliśmy czekać do końcówki spotkania. Najpierw swojej szansy ponownie szukała Hanson, a kilka chwil później bliska strzelenia honorowej bramki dla Słowaczek była Fabova.