Anna Uroda brązową medalistką mistrzostw Polski juniorek

Anna Uroda brązową medalistką.
Anna Uroda brązową medalistką. archiwum
Jeden medal mistrzostw Polski juniorek i cztery Pucharu Polski kadetek przywiozły z Siedlec zapaśniczki z klubów naszego regionu.

W MP juniorek (do lat 20) brązowy krążek dla UKS Zapasy Kołobrzeg wywalczyła w wadze do 67 kg Anna Uroda. Warto dodać, że zawodniczka ta pochodzi z Chmielnickiego na Ukrainie, a w barwach Zapasów startuje od ub.r. To efekt współpracy między klubami zapaśniczymi z obydwu miast. A. Uroda ma polskie korzenie i ambicję startowania w barwach reprezentacji Polski. Blisko podium była też Izabela Kosmala. Zawodniczka ZKS Koszalin zajęła 5. miejsce w wadze do 59 kg. W MPJ startowało ponad 70 zawodniczek z 32 klubów.

Dwa złote i dwa brązowe medale to efekt startu w pierwszym Pucharze Polski kadetek (do lat 17). Zawody były zarazem pierwszą eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w czerwcu. Na najwyższym podium w Siedlcach stanęły Magdalena Majos z ZKS Koszalin w wadze do 46 kg oraz Wiktoria Chołuj z AKS Białogard do 60 kg. Brązowymi medalistkami PP zostały w wadze do 43 kg Natalia Lewandowska (ZKS) oraz do 49 Amanda Tomczyk z MLUKS Karlino.

Druga z wymienionych w swoim debiucie w kategorii kadetek wygrała trzy z czterech stoczonych walk. O podium otarła się ponadto Angelika Mytkowska z ZKS, która zajęła piąte miejsce do 56 kg. W PP startowało ponad 140 zawodniczek z 49 klubów. Drużynowo wygrał Cement Gryf Chełm, a bardzo wysokie, czwarte miejsce zajął ZKS Koszalin, którego zawodniczki prowadzi trener Dawid Kret.