Taekwondo: Siedem razy na podium

archiwum
W Wieliczce odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w taekwondo GTF (wersja nieolimpijska) w trzech kategoriach wiekowych: juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

W zawodach zaprezentowało się 530 zawodników w tym jedenastu z Klubu Sportów Walki Szczecinek i KTT Bałtyk Koszalin. W ich dorobku znalazło się w sumie siedem medali (2 złote, 3 srebrne, 2 brązowe).

W grupie seniorów do 72 kg srebrny medal zdobył najbardziej utytułowany zawodnik KSW Adrian Korkus. Dodajmy, że z powodu kontuzji nie mógł on walczyć w finale i w ten sposób stracił szansę na złoto. Brązowymi medalistami w tej kategorii wiekowej zostali dwaj jego klubowi koledzy Konrad Rogowski (60 kg) i Bartłomiej Mięciuk (78 kg).

Złoto i dwa srebra w kategorii juniorów. Na najwyższym podium do 65 kg stanęła Kaja Tomaszczyk (KSW). Wicemistrzami kraju zostali Łukasz Korkus (78 kg) i Błażej Romanowski (+78 kg) ze Szczecinka. Drugie złoto dla region zdobył junior młodszy Bałtyku, Jakub Giziński w wadze do 60 kg. Trener taekwondoków jest Krzysztof Pajewski.