Młodzież z Koszalina z medalami mistrzostw Polski

Ekipa UKS 16 Koszalin, sięgając po srebrny medal drużynowo, po raz kolejny potwierdziła w Gdańsku przynależność do ścisłej czołówki krajowej. archiwum UKS-16 Koszalin

Przeprowadzone po raz 15. Mistrzostwa Polski w siłowaniu na ręce (armwrestling) były udane dla wychowanków UKS 16 Koszalin. Z Gdańska 16-osobowa ekipa pod wodzą trenera Jarosława Zwolaka wróciła z dorobkiem 21 medali i drugim miejscem w kraju w kategorii juniorów.
- Kolejny raz jesteśmy w krajowej czołówce. Drużyna wypadła bardzo dobrze mimo tego, że skład jest bardzo młody. Gonią nas kluby z południa Polski. Póki co udaje się nam utrzymywać wśród najlepszych - powiedział J. Zwolak.

Z czterema medalami wróciła najbardziej utytułowana zawodniczka klubu, Natalia Kwiatkowska. Medalistka mistrzostw Europy zwyciężyła wśród juniorek do 60 kg na prawą i lewą rękę. Natomiast wśród seniorek w tej samej wadze zdobyła dwa srebra. Złotą medalistką do 55 kg na prawą rękę została juniorka Paulina Pruchniewska. Oprócz tego zdobyła srebro na lewą rękę. - Natalia Kwiatkowska potwierdziła w Gdańsku swoją klasę. Z kolei Paulina Pruchniewska to nasza nadzieja na przyszłość - powiedział J. Zwolak.

Pozostałe medale dla UKS 16 zdobyli: juniorzy lewa ręka - 60 kg - 3. Mateusz Dudek; 70 kg - 3. Daniel Figurski; 80 kg - 3. Maciej Dobrakowski; prawa ręka - 70 kg - 3. Figurski; 80 kg - 3. Dobrakowski; juniorki lewa ręka - 45 kg - 2. Weronika Soja; 50 kg - 2. Agnieszka Skubała, 3. Klaudia Kurowska; 55 kg - 2. Paulina Pruchniewska, 3. Marta Żyszkiewicz; 60 kg - 2. Maja Wieczorek; prawa ręka - 45 kg - 2. Soja; 50 kg - 2. Skubała, 3. Kurowska; 55 kg - 3. Żyszkiewicz; 60 kg - 2. Wieczorek.

Trener UKS 16 spodziewa się kilku powołań dla swoich podopiecznych na tegoroczne mistrzostwa Europy w Bułgarii. Warto dodać, że wszyscy zawodnicy są uczniami Gimnazjum nr 6, a N. Kwiatkowska to jego absolwentka. Podkreślić trzeba, że wyjazd do Gdańska był możliwy dzięki dofinansowaniu przez dyrekcję szkoły.