Energa AZS Koszalin - Aussie Sambor 30:23 [wideo]

Energa AZS Koszalin - Aussie Sambor 30:23
Energa AZS Koszalin - Aussie Sambor 30:23 Jacek Wójcik
W Koszalinie zakończył się mecz Energa AZS Koszalin z Aussie Sambor. Po pierwszej połowie nasze szczypiornistki wygrywały jednym punktem 15:14. Mecz zakończył się wynikiem 30:23.

Po raz drugi na przestrzeni pięciu dni grają ze sobą zespoły Energi AZS i Aussie Sambora Tczew. Po środowym meczu Pucharu Polski obie drużynywalczą o ligowe punkty.

W środę w hali przy ul. Śniadeckich górą były Akademiczki. Zwycięstwo 27:22 zapewniło im awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Była to druga ich wygrana nad beniaminkiem Superligi w sezonie 2014/15. Przypomnijmy, że w 1. rundzie ligowych zmagań, AZS wygrał w Tczewie 22:21.

Ligowy rewanż może mieć zupełnie inny przebieg niż mecz pucharowy. Dla walczącego o utrzymanie Sambora rozgrywki pucharowe z pewnością nie były priorytetowe. W niedzielę podopieczne trenera Bartłomieja Peplińskiego, którego wspomaga były opiekun AZS Giennadij Kamielin, rzuci na szale wszystkie umiejętności i spróbuje pokusić się o kolejną niespodziankę po remisie przed tygodniem z Pogonią Baltica Szczecin. Próbkę możliwości tczewianki dały w pierwszej połowie środowego meczu, gdy prowadziły z AZS momentami różnicą nawet 2 bramek.