Superliga kobiet: Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 36:23 (17:10) [wideo], zdjęcia]

Rozegrane dziś awansem z 11. kolejki Superligi PGNiG Kobiet zakończyło się gładkim zwycięstwem koszalińskich Akademiczek 36:23. Jacek Wójcik
Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 36:23

Piotrcovia, która w sobotę potrafiła przez 55. minut bić się z Vistalem Gdynia, w hali przy ul. Śniadeckich była tłem dla pewnie grającej drużyny Energi AZS. Przyjezdne tylko do 6. minuty dotrzymywały kroku Akademiczkom, remisując 3:3. Później nastąpił odjazd podopiecznych Reidara Moistada.

Prowadzenie AZS rosło błyskawicznie. W 10. minucie było 7:3, a w 17. - 11:4. Siedem bramek różnicy utrzymało się do przerwy.

Druga odsłona rozpoczęła się od dwóch bramek Piotrcovii, która jeszcze w 37. min traciła do Akademiczek tylko 5 trafień. Kolejne 4. minuty przyniosły serię czterech trafień podopiecznych Reidara Moistada. Zrobiło się 23:14 i emocje właściwie się skończyły.

W końcówce kibice oglądali popisy w ataku naszego zespołu. Efektownie zza pleców rzuciła Joanna Chmiel. Gorsze nie chciały być jej koleżanki Karolina Kalska, Aleksandra Kobyłecka czy Joanna Załoga, które trafiały po efektownych rzutach. Bardzo dobrze wyglądały też próby z dystansu Ioany Manoili.

W 59. min po rzucie Kobyłeckiej AZS uzyskał najwyższe, 13-bramkowe prowadzenie (35:22). Taką różnicą zakończył się też mecz.

- Nie powiem, że było łatwo i przyjemnie, bo w każdy mecz trzeba włożyć jakieś siły. Nie spodziewałyśmy się jednak tego, że tak szybko zdobędziemy przewagę, którą będziemy utrzymywać przez cały mecz - podsumowała zdobywczyni 7 goli, obrotowa AZS, Sylwia Matuszczyk.

Energa AZS Koszalin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 36:23 (17:10)

AZS: Kowalczyk, Prudzienica - Kobyłecka 6, Kalska 4, Muchocka 3, Chmiel 2, Matuszczyk 7, Balle, Błaszczyk 2, Załoga 8, Manoila 4.

Piotrcovia: Skura, Opelt - Rol 2, Sobińska 1, Kucharska 11, Kotecka, Osuch 1, Cieślak 1, Gomółka 1, Jałoszewska, Nowak 1, Agova 5.