Osiem medali na mistrzostwach Polski w Koszalinie [zdjęcia]

Udane dla zawodników z regionu koszalińskiego były 15. Mistrzostwa Polski open seniorów i MP juniorów w Koszalinie w karate kyokushin.
Mistrzostwa Polski w karate kyokushin - Koszalin 2014

Zawody w koszalińskiej Hali Sportów Walki Gwardia zgromadziły na starcie około 170 zawodników z 51 ośrodków z całego kraju. Seniorzy rywalizowali bez podziału na kategorie wagowe (open), natomiast mistrzostwa juniorów odbywały się z podziałem na wagi.

W rywalizacji juniorów (16-17 lat) rozdano 10 kompletów medali. Zawodnicy z regionu trzykrotnie stawali na podium. Srebrny medal w niezwykle widowiskowej konkurencji walk reżyserowanych wywalczyli Mateusz Jezierski i Wojciech Grochowski z Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin. Brązowe krążki wywalczyli Michał Staruch z Mielna w kumite (walki) do 75 kg, a także Grzegorz Lisek z Postomina w najcięższej kategorii powyżej 75 kg.

Aż 5 brązowych krążków zdobyli zawodnicy z regionu w 15. Mistrzostwach Polski seniorów open. W rywalizacji mężczyzn brązowe medale zdobyli Filip Adamów i Marcin Nowak z Mieleńskiego Ośrodka Sztuk i Sportów Walki.

W kumite master open (+35 lat) brąz wywalczył Jerzy Dudziak z Koszalińskiego Klubu Karate Kyokushin. Dwa medale przyniosła rywalizacja pań w kumite. Na trzecim stopniu podium stanęły Aleksandra Karpuk (Postomino) i Katarzyna Regent (Koszalin).

Podczas uroczystego otwarcia zawodów oficjalnie pożegnany został czołowy koszaliński karateka Robert Solniczek. 48-letni zawodnik, który na koncie ma m.in. dwa tytuły wicemistrza Europy masters i medale w krajowych zawodach, zdecydował się na zakończenie sportowej kariery.