XVIII Otwarte Zawody Spinningowo-Muchowych Salmo Parsęty

Łukasz Gładysiak
W miniony weekend miłośnicy wędkowania spotkali się nad Parsętą. Wszystko za sprawą XVIII Otwartych Zawodów Spinningowo-Muchowych Salmo Parsęty. Wiesław Skólmowski

Na odcinku rzeki między elektrownią w Rościnie, a Budzistowem w szranki stanęło ponad 170 wędkarzy. Zwycięzcą zawodów Salmo został koszalinianin, Adam Feliński (w środku), który uzyskał wynik łączny długości troci złowionych w czasie dwóch tur, wynoszący 126,6 cm.

Co ciekawe, ten sam zawodnik wygrał trzecią edycję wędkarskiego mityngu, zorganizowaną przed 15 laty. Drugie miejsce zajął Wiesław Kulawik z Kępic (z lewej), a trzeci Artur Ździobło (z prawej). Równocześnie dobiegł końca trwający od stycznia Turniej Czterech Rzek o Puchar Żubra. Trofeum poświęcone pamięci znanego, środkowopomorskiego sędziego wędkarskiego Jana Meyera powędrowało w ręce Romana Józefczyka z Trzebiatowa. Jego łupem padły trzy ryby o łącznej długości 209,1 cm.