Nasi z jedną wygraną. Za nami ósma kolejka Bałtyckiej III ligi

djas
Oleksandr Żdanow (z przodu) dał Raselowi Dygowo prowadzenie w meczu z Bałtykiem Gdynia. Dawid Jaśkiewicz
Ósmej kolejki w Bałtyckiej trzeciej lidze zespoły z naszego regionu nie zaliczą do udanych.

Podczas minionego weekendu po komplet punktów sięgnęli jedynie piłkarze Gwardii Koszalin. Podopieczni Tadeusza Żakiety ograli w meczu wyjazdowym Astrę Ustronie Morskie aż 4:0. Po ostatnich słabszych występach gwardziści zdają się łapać odpowiedni rytm gry, lecz tuż po spotkaniu szkoleniowiec koszalińskiej drużyny przestrzegał jeszcze przed hurraoptymizmem. Zupełnie odmienne nastroje panują w zespole beniaminka. Po wygranej nad Kaszubią Kościerzyna piłkarze prowadzeni przez Roberta Żolika zostali poważnie sprowadzeni na ziemię i zostają z jednym odniesionym zwycięstwem. Bramki dla Gwardii strzelili w tym spotkaniu Maciej Stańczyk, Jakub Zejglic oraz dwie Ryuki Kozawa.

Do czterech wzrosła seria meczów bez wygranej w wykonaniu zawodników Bałtyku Koszalin. Podopieczni Łukasza Korszańskiego zanotowali trzeci remis z rzędu, dzieląc się tym razem punktami z Chemikiem Police. Obie drużyny stworzyły sobie w tym spotkaniu kilka okazji do strzelenia gola. W pierwszych minutach swoje szanse mieli Marcin Chyła i Tomasz Kamiński. Aktywny był również Robert Ziętarski. W drugiej połowie głową groźnie uderzał Krystian Krauze. Maciej Dulewicz znalazł się w opałach po strzałach m.in. Pawła Krawca, Mateusza Sowały i Pawła Cierecha. Kibice w Koszalinie bramek jednak nie zobaczyli.

Po ostatnich udanych meczach z nadziejami na kolejny udany występ do pojedynku przeciwko Kaszubii Kościerzyna przystąpili piłkarze Leśnika Manowo. Po czterech spotkaniach bez porażki, podopieczni Tomasza Chrupałły musieli przełknąć jednak gorzką pigułkę. Goście w pełni zrehabilitowali się za ostatnią wpadkę w meczu Astrą i od pierwszego gwizdka zaczęli poważnie zagrażać bramce gospodarzy. Defensywie Leśnika szczególnie wiele problemów sprawiał były zawodnik takich klubów jak Lechia Gdańsk czy Korona Kielce, Mateusz Łuczak. Piłkarz, który niespełna rok temu podjął decyzję o zakończeniu przygody z futbolem, wrócił do piłki w znakomitym stylu. Gol dający gościom wygraną był już siódmym trafieniem tego gracza w bieżącym sezonie.

W dalszym ciągu swojej dyspozycji nie potrafią ustabilizować piłkarze Drawy Drawsko Pomorskie. Drużyna prowadzona przez Łukasza Woźniaka uległa na wyjeździe Gryfowi Wejherowo 1:2, tracąc decydującą bramkę w doliczonym czasie gry. W pierwszej połowie gospodarze zagrażali Marcinowi Kaczmarczykowi za sprawą Grzegorza Gicewicza i Krzysztofa Rzepy. Ostatni z wymienionych tuż po wznowieniu gry dał Gryfowi prowadzenie. Kwadrans później do wyrównania doprowadził Przemysław Brzeziański. Kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem piłkę do siatki Drawy skierował Mateusz Dąbrowski.

Już szóstej w tym sezonie porażki doznali gracze Rasela Dygowo. Podopieczni Piotra Dubieli ulegli na swoim boisku Bałtykowi Gdynia 1:3. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie za sprawą trafienia Oleksandra Żdanowa. Tuż przed przerwą kontuzji doznał Andrzej Wojciechowski i Rasel musiał kontynuować grę bez swojego lidera. Po zmianie stron do głosu doszli goście. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Rusinek, a jedno trafienie dołożył Mariusz Węgliński.