Bałtyk wygrywa z Gwardią. Leśnik z pierwszym zwycięstwem

djas
Tomasz Krzywonos i jego koledzy z Leśnika Manowo sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Dawid Jaśkiewicz
Za nami czwarta seria gier w Bałtyckiej trzeciej lidze. W piłkarskich derbach Koszalina Bałtyk ograł Gwardię. Ciekawie było również w Ustroniu Morskim, gdzie po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo sięgnął Leśnik Manowo.

Piłkarskie derby Koszalina wysuwały się na czoło czwartej kolejki spotkań. Podobnie jak w kwietniowym meczu tych drużyn, który został rozegrany na stadionie przy ulicy Fałata, również i tym razem o losach rywalizacji zadecydowała jedna bramka. W dwudziestej dziewiątej minucie szybką kontrę Bałtyku celnym strzałem wykończył Tomasz Kamiński. W pierwszej części gwardziści praktycznie nie zagrozili bramce strzeżonej przez Macieja Dulewicza. Po zmianie stron w znakomitych sytuacjach znaleźli się m.in. Sebastian Ginter i Jakub Zeglic, lecz podopiecznym Tadeusza Żakiety nie udało się zmienić niekorzystnego rezultatu. Po czterech seriach gier obie koszalińskie drużyny mają w swoim dorobku po siedem punktów.

Dla kibiców w naszym regionie interesująco zapowiadało się również spotkanie Astry Ustronie Morskie i Leśnika Manowo. Oba zespoły przystąpiły do tego meczu z nadziejami na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W nieco gorszych nastrojach przed tym pojedynkiem znajdowali się manowianie, którzy w pierwszych trzech spotkaniach doznali kompletu porażek. Astra stworzyła sobie w tym meczu wiele okazji do strzelenia gola, lecz to goście zagrali bardziej skutecznie i po końcowym gwizdku cieszyli się z niezwykle ważnego przełamania. Bramki dla Leśnika zdobyli Przemysław Saliwon oraz występujący po raz pierwszy w tym sezonie, Mateusz Wiśniewski.

Na stadionie w Dygowie doszło do konfrontacji beniaminków. Rasel podejmował GKS Przodkowo. Zespół z województwa pomorskiego potwierdził znakomitą formę z pierwszych meczów, ogrywając gospodarzy 2:1. Goście objęli w tym spotkaniu prowadzenie za sprawą trafienia Wojciecha Pięty. Na gola doświadczonego pomocnika odpowiedział Karol Grochowski. W końcówce spotkania pechowo piłkę do własnej bramki posłał Ołeksandr Żdanow.

Dużych emocji dostarczyło spotkanie kończące czwartą kolejkę Bałtyckiej trzeciej ligi, w którym rezerwy Arki Gdynia podejmowały Drawę Drawsko Pomorskie. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch golach Przemysława Szura. Po zmianie stron podopieczni Łukasza Woźniaka zagrali bardzo ambitnie i zdołali odwrócić losy pojedynku na swoją korzyść. W 68 minucie kontaktową bramkę dla Drawy zdobył Paweł Bielecki. Dwanaście minut później fantastycznym strzałem z dystansu do wyrównania doprowadził Patryk Galoch. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gości Grzegorz Magnuski.