Wojewódzka Liga Juniorów. Gwardia Koszalin - Chemik Police 3:1 [zdjęcia]

djas
Juniorzy starsi Gwardii Koszalin (czerwone stroje) pokonali swoich rówieśników z Chemika Police 3:1. Dawid Jaśkiewicz
W meczu trzeciej kolejki Wojewódzkiej Ligi Juniorów, młodzi gracze Gwardii Koszalin ograli swoich rówieśników z Chemika Police 3:1.
Wojewódzka Liga Juniorów. Gwardia Koszalin - Chemik Police 3:1

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy kilkoma szybkimi i indywidualnymi akcjami tworzyli wiele zagrożenia pod bramką gospodarzy. Z czasem podopieczni Marcina Lisztwana uporządkowali swoją grę, a z dalszej odległości w kierunku bramki Chemika uderzali Szymon Chać oraz Emilian Chwiałkowski. Swoją szansę miał również Karol Pudzik, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Tuż przed przerwą goście objęli prowadzenie. Z rzutu karnego pewnie uderzył kapitan Chemika, Adrian Chmielewski.

Po zmianie stron młodzi gwardziści ruszyli do zdecydowanych ataków. Bramce Chemika próbowali zagrozić Szymon Chać oraz Bartłomiej Maciukajć. W sześćdziesiątej siódmej minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Karol Pudzik. Po chwili bramkarza Chemika pokonał Łukasz Cygan i Gwardia objęła prowadzenie. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem do siatki trafił również Maciej Szabłowiński. Tuż przed zakończeniem spotkania w sytuacji "sam na sam" znalazł się jeszcze Pudzik, lecz tym razem napastnik koszalińskiej drużyny minimalnie chybił.