Puchar Polski KOZPN. Poznaliśmy półfinalistów

djas
Maciej Lenio (przy piłce) i jego koledzy z Zefira Wyszewo dzielnie walczyli z liderem Bałtyckiej trzeciej ligi, Kotwicą Kołobrzeg. Jacek Wójcik
Poznaliśmy półfinalistów rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgowym.

Już wcześniej, dzięki wolnemu losowi, miejsce w 1/2 finału zmagań mieli zapewnione piłkarze trzecioligowej Gwardii Koszalin. W środę o półfinał walczyli trzej przedstawiciele Bałtyckiej trzeciej ligi.

Kotwica Kołobrzeg rywalizowała na boisku w Wyszewie z miejscowym Zefirem. Gospodarze dzielnie stawiali czoła faworyzowanemu przeciwnikowi i przez większą część spotkania mogli nawet myśleć o grze w półfinale. Ambitne zapędy trzeciego zespołu regionalnej klasy okręgowej ostudziło jednak trafienie Damiana Kupisza z osiemdziesiątej ósmej minuty meczu. W tym momencie prowadzenie gości wzrosło do dwóch bramek. Tuż przed przerwą gola otwierającego wynik, po dośrodkowaniu Dawida Ambroziaka, zdobył Daniel Kokosiński.

W półfinale podopiecznych Wiesława Bańkosza czekają derby powiatu kołobrzeskiego przeciwko Raselowi Dygowo. Wicelider zachodniopomorskiej czwartej ligi awansował do dalszej fazy dzięki wygranej nad Leśnikiem Manowo. W tym starciu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Dodatkowe trzydzieści minut również nie przyniosło bramek i co za tym idzie piłkarzy obu drużyn czekał konkurs rzutów karnych. W tych ze znakomitej strony pokazał się bramkarz gospodarzy, Adrian Hartleb, który w dobrym stylu wybronił dwa strzały zawodników zespołu z Manowa. Ostatecznie miejscowi zwyciężyli w konkursie "jedenastek" 4:2 i to oni cieszyli się z awansu do 1/2 finału rozgrywek o Puchar Polski.

W trzecim ćwierćfinale Błonie Barwice rywalizowały z Drawą Drawsko Pomorskie. Po tym, jak z prowadzenia zespołu z powodów zawodowych zrezygnował Grzegorz Kwiatkowski, w roli grającego szkoleniowca drużyny gospodarzy zadebiutował Mariusz Dziwirski. Trzecioligowcy nie mieli dla swojego rywala żadnej taryfy ulgowej i już po niespełna trzydziestu minutach gry prowadzili 3:0 po trafieniach Kacpra Stukonisa, Macieja Wyganowskiego i Przemysława Brzeziańskego. Po zmianie stron kolejne bramki dołożyli Mateusz Zalewski, Artur Kapeliński oraz Mateusz Owedyk i Drawa wygrała 6:0.