Ekstraklasa koszykarzy - Kotwica - Asseco 70:77 po dogrywce

plk.pl
Ekstraklasa koszykarzy - Kotwica - Asseco 70:77 po dogrywce archiwum
Spotkanie w pierwszych minutach było wyrównane, ale później przewagę zdobyli goście. Asseco zaliczyło serię 12:1 i po trafieniu Fiodora Dmitriewa (dziewięć punktów w tej części gry) wygrywało nawet 22:12. O miejsca 7-12: Kotwica Kołobrzeg - Asseco Gdynia 70:77 po dogrywce (12:22, 18:13, 17:10, 16:18, 7:14).

Punkty:

Kotwica Kołobrzeg: Rafał Bigus 21, Michael Gospodarek 16, Grzegorz Arabas 14, Marek Piechowicz 10, Wojciech Złoty 4, Bartosz Ciechociński 3, Paweł Lasota 2.

Asseco Gdynia: Fiodor Dmitriew 22, A.J. Walton 21, Ovidijus Galdikas 8, Sebastian Kowalczyk 7, Piotr Szczotka 7, Roman Szymański 4, Łukasz Seweryn 3, Przemysław Frasunkiewicz 3, Filip Matczak 2.

Po jednym z rzutów Ovidijusa Galdikasa goście prowadzili dziesięcioma punktami w drugiej kwarcie. Kotwica potrafiła jednak zbliżyć się do rywali na cztery punkty dzięki trafieniu Pawła Lasoty. Gdynianie wygrali ostatecznie pierwszą połowę 35:30. W trzeciej kwarcie zespół z Kołobrzegu zaczął odrabiać straty. Do remisu doprowadziły rzuty wolne świetnie spisującego się Rafała Bigusa. Po późniejszej akcji Wojciecha Złotego Kotwica prowadziła nawet czterema punktami. W czwartej części meczu zespół trenera Tomasza Mrożka potrafił wygrywać 53:47. Asseco w końcówce doprowadzało jednak do remisów dzięki rzutom A.J. Waltona i o wyniku meczu miała zadecydować dogrywka. Gdynianie dość szybko zdobyli w niej przewagę po punktach zdobywanych przez Dmitriewa i Waltona. Kotwica nie potrafiła już jej zniwelować i ostatecznie to goście wygrali cały mecz 77:70.