Kotwica Kołobrzeg - Pomorze Potęgowo 6:0

djas
Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg mają wiosną wiele powodów do zadowolenia.
Piłkarze Kotwicy Kołobrzeg mają wiosną wiele powodów do zadowolenia. Jacek Wójcik
W znakomitych nastrojach do świątecznego stołu zasiądą piłkarze oraz kibice Kotwicy Kołobrzeg. W Wielki Czwartek podopieczni Wiesława Bańkosza rozbili na swoim boisku Pomorze Potęgowo 6:0.

Spotkanie otwierało dwudziestą trzecią serię gier w Bałtyckiej trzeciej lidze. Po zremisowanym 2:2 meczu z Leśnikiem Manowo, kołobrzeżanie wyszli na czwartkowy pojedynek z olbrzymią chęcią rehabilitacji. Już od pierwszego gwizdka gospodarze zmusili przyjezdnych do wzmożonego wysiłku w defensywie. Na bramkę Patryka Kotłowskiego groźnie uderzali Damian Kupisz oraz Paweł Szutenberg. Gol otwierający wynik padł w dwudziestej piątej minucie. Z rzutu karnego celnie strzelił Tomasz Rydzak. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą podwyższył prowadzenie miejscowych do dwóch trafień. W tej części meczu swoje szanse mieli również ponownie Kupisz oraz Krzysztof Biegański.

Po przerwie napór kołobrzeskiej drużyny nie ustawał. Już siedem minut po zmianie stron bramkę z rzutu wolnego zdobył Krzysztof Biegański. Po chwili swoją szansę miał Patryk Pietras, lecz w dobrej sytuacji uderzył niecelnie. W 64 minucie pomocnik Kotwicy był już bardziej precyzyjny, efektownie strzelając po dośrodkowaniu Łukasza Cebulskiego. Kwadrans później Patryk Kotłowski ponownie musiał sięgać do siatki. Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Krzysztof Biegański. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik meczu ustalił Patryk Skórecki.

Pozostałe spotkania dwudziestej trzeciej kolejki zostaną rozegrane w sobotę.