Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin Gimnazjalny 2014 Testy i odpowiedzi [wideo]

Sylwia Zarzycka
Egzamin gimnazjalny 2014. Polski, historia, WOS
Egzamin gimnazjalny 2014. Polski, historia, WOS archiwum
Egzamin Gimnazjalny 2014: Potocznie o egzaminie gimnazjalnym młodzi ludzie mówią "mała matura". Za kilka dni uczniowie ostatnich klas gimnazjów rozpoczną trzydniowy test.

Egzamin gimnazjalny 2014. - TEST, ODPOWIEDZI na gk24.pl

Uwaga gimnazjaliści! Tuż po zakończeniu egzaminów gimnazjalnych 2014 publikować będziemy testy i odpowiedzi. Zapraszamy do naszego serwisu >>> Egzamin gimnazjalny 2014. TESTY, ODPOWIEDZI

Tego egzaminu uczniowie się boją. Trudno się ich obawom dziwić, bo muszą wykazać się bardzo rozległą wiedzą. I nie matematyka jest dla nich egzaminacyjną zmorą, a tzw. blok przyrodniczy, który zawiera pytania z biologii, chemii, geografii i fizyki.
Z tym, że jest trudny zgadza się Beata Kling, nauczycielka biologii i chemii w Gimnazjum nr 5 w Koszalinie. Jak sobie z nim w takim razie poradzić? - Test trwa zaledwie godzinę, więc dobrze wyznaczyć sobie po 15 minut na pytania z poszczególnych przedmiotów. W części "biologicznej" wiele pytań opiera się na schematach i wykresach, więc wystarczy dobrze wykorzystać informacje, które są w nich zawarte. Pytania, które wymagają teoretycznej wiedzy bardzo często dotyczą działów z pierwszej klasy, więc warto dobrze je powtórzyć.
Z chemii, trudno przewidzieć co będzie, bo najczęściej pytania są tak ułożone, że wymagają wiedzy z trzech lat nauki. Poza tym chemia jest taką dziedziną nauki, że nie można się jej uczyć wyrywkowo. Na pewno trzeba dobrze orientować się w układzie okresowym pierwiastków oraz przypomnieć sobie najpopularniejsze doświadczenia.

O przygotowania do egzaminu zapytaliśmy uczniów Gimnazjum nr 9 w Koszalinie

Sandra Kozer:
- W historii powtarzam daty, rozwiązuję też zadania z fizyki i matematyki. Z polskim dobrze sobie radzę, więc jakiś szczególnych przygotowań z tego przedmiotu nie planuję, tym bardziej, że sporo robimy na lekcjach, powtarzamy gramatykę, fonetykę, dużo piszemy.

Aleksandra Barczak:
- Najbardziej obawiam się części fizycznej oraz testu historycznego, więc z tych przedmiotów uczę się najwięcej, na przykład rozwiązuję zadania z fizyki z poprzednich lat, no i powtórka dat z historii. W domu mam różne opracowania i także z nich korzystam.

Natalia Krysiak:
- Nie czułam się mocna z historii, więc uczyłam się jej od nowa. A mimo to właśnie jej najbardziej się boję. Z fizyki i chemii myślę, że dam sobie radę, bo jesteśmy do nich dobrze przygotowani. Z polskiego ćwiczę sobie różne formy wypowiedzi, żeby w czasie egzaminu nie było z nimi problemu.

PRZYKŁADOWE TESTY Z EGZAMINU GIMNAZJALNEGO Z JĘZYKA POLSKIEGO Z POPRZEDNICH LAT:

Egzamin gimnazjalny 2012. Język polski TEST, ODPOWIEDZI
>>> Egzamin gimnazjalny 2012. Język polski TEST
>>> Egzamin gimnazjalny 2012. Język polski ODPOWIEDZI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!