Koncert w Koszalinie. Jedna scena, dwunastu tenorów [wideo]

Dodano: 18 marca 2014, 7:15

Już 1.500 osób kupiło bilety na wielkie muzyczne wydarzenie roku! 3 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie wystąpi międzynarodowa grupa The 12 Tenors - 12 Tenorów.

Do tej pory melomani na wiele ciekawych koncertów musieli wyjeżdżać daleko poza Koszalin. Tym razem to do nas przyjeżdżają artyści z wielkim muzyczno-wizualnym show, okraszonym sporą dawką humoru. 3 kwietnia grupa 12 Tenorów wystąpi w Koszalinie, stąd pojedzie do Warszawy, a ze stolicy do Teatru Muzycznego w Łodzi.

Chętnych na ich występ nie brakuje – 1.500 sprzedanych biletów na ponad dwa tygodnie przed koncertem oznacza, że kochamy muzykę klasyczną. szczególnie, jeśli podana jest w sposób nieco lżejszy. - Staliśmy się ważnym punktem na mapie eventów w Polsce - podkreśla Łukasz Bednarek, szef hali widowiskowo-sportowej. Tylko w tym roku publiczność zelektryzowały dwa, co ciekawe absolutnie różne muzycznie koncerty - walentynkowy Sylwii Grzeszczak i marcowa Verdi Gala. - Każda impreza jest dla nas bardzo ważna. Uważam jednak, że koncert 12 Tenorów będzie wydarzeniem wyjątkowym, nie boję się użyć stwierdzenia, że będzie to hit pierwszego półrocza - podkreśla dyrektor Bednarek.

Hit, bo jednocześnie na scenie stanie dwunastu artystów, a każdy z nich szlifował głos, a często i umiejętności aktorskie w prestiżowych szkołach w Niemczech czy Anglii. W międzynarodowej grupie śpiewaków jest i reprezentant Polski - Krzysztof Ciupiński-Świątek. Zapytaliśmy go o pomysł na łączenie pozornie różnych gatunków muzycznych - klasyki, muzyki popularnej i rockowej. Pomysł, który sprawdził i wciąż sprawdza się na scenach całego świata - od Azji, po Europę. - Mieszając hity muzyki poważnej z rozrywkową myślę, że w pewien sposób je ujednolicamy, sprowadzamy do wspólnego mianownika - tłumaczy Krzysztof Ciupiński-Świątek. Nasze podejście do klasyki powoduje, że zarówno arie tenorowe jak i piosenki rockowe, czy popowe są tak samo atrakcyjne dla słuchacza. Wybór repertuaru nie jest oczywiście przypadkowy - śpiewamy najpiękniejsze utwory muzyki poważnej i największe hity muzyki rozrywkowej. Myślę, że po naszym show wiele osób może inaczej spojrzeć na muzykę klasyczną, ale również wiele osób może zostać pozytywnie zaskoczonych naszym ujęciem muzyki rozrywkowej.

Japonia, Chiny, Niemcy, Austria - wreszcie Polska i jeden z czterech koncertów w Koszalinie. Tego wydarzenia po prostu nie można przegapić. Melomani wysłuchają koncertu zatytułowanego "Muzyka bez granic". Będzie to klasyka gatunku w nowoczesnym wydaniu. W ten sposób 12 Tenorów łączy pokolenia. Podczas wielkiego show będzie można usłyszeć zarówno najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty oper, jak i aranżacje utworów współczesnych. A wszystko podane z wielką energią i fantastyczną oprawą muzyczną, za która odpowiedzialny jest zespół, towarzyszący 12 Tenorom. Do tego wspaniała choreografia, spektakl świateł - ten koncert na długo pozostanie w pamięci widzów.
- O 12 Tenorach słyszałam już wcześniej, ale do tej pory widziałam fragmenty ich występów jedynie w Internecie. Podoba mi się, jak piosenki z kategorii rozrywkowych wykonują bardziej klasycznie, ale bez zadęcia - powiedziała nam Martyna Grosiak, która kupowała bilety na koncert. - Na galę wybieram się z koleżankami i córką. Chcę ją trochę oswoić z klasyką, a jestem przekonana, że w tak podanej można się po prostu zakochać!

Formacja 12 Tenorów w Koszalinie wystąpi 3 kwietnia o godz. 19 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich. Bilety w cenie od 60 do 95 są do nabycia w kasach hali, na www.bilety.hala.koszalin.pl i w biurze ogłoszeń "Głosu Koszalińskiego" przy ul. Mickiewicza 24.

Czytaj więcej o:
  • 12 tenorów
  • koncert koszalin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Uwaga na złodziei. Domki pod Koszalinem na celowniku

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.