12 Tenorów w Koszalinie. Klasyka, opera, pop i rock [wideo]

Dodano: 14 marca 2014, 8:00

Oto jeden głos w dwunastu odcieniach – trwa odliczanie do wielkiego muzycznego show w Koszalinie. 3 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej wystąpi grupa The 12 Tenors – 12 Tenorów.

Bilety

W cenie od 60 do 95 złotych do nabycia w:

– biurze ogłoszeń "Głosu Koszalińskiego", ul. A. Mickiewicza 24, Koszalin, tel. 94 347 35 16

– kasach Hali Widowiskowo-Sportowej: ul. Śniadeckich 4, Koszalin, tel. 94 343 61 43

– www.bilety.hala.koszalin.pl

W Polsce występowali już rok temu. Na ich międzynarodowej trasie koncertowej pojawiła się wtedy Łódź. I choć koncert zorganizowany był w poniedziałek, sala Teatru Muzycznego pękała w szwach. Nic dziwnego – 12 Tenorów to grupa artystów, którzy proponują słuchaczom widowisko kompletne.

Są nie tylko świetnie wyszkolonymi, ogromnie utalentowanymi wokalistami, ale też tancerzami, konferansjerami, a momentami nawet kabareciarzami. Takie połączenie gwarantuje wspaniale spędzony wieczór, o którym pamięta się przez długi czas.

"Pochwalić muszę 12 Tenorów przede wszystkim za wykonanie utworów Michaela Jacksona ("Beat It" zaśpiewany z niesamowitą agresją), a także "Come Together" Beatlesów oraz "Bohemian Rhapsody". Intro do utworu Queen zostało odegrane w taki sposób, iż naprawdę trudno było znaleźć różnice w porównaniu do oryginału" – pisał tuż po ubiegłorocznym łódzkim koncercie 12 Tenorów Piotr Wasilewski (plasterlodzki.pl). Po występie publiczność zgotowała artystom owacje na stojąco.

Każdy ze śpiewaków dysponuje tym samym rodzajem głosu, ale jednocześnie każdy z nich prezentuje melomanom inną jego barwę. Jeśli zestawimy to ze scenariuszem wieczoru – połączeniem klasyki z nowoczesnością – to w gruzach legną wszelkie stereotypy na temat muzyki poważnej. W charakterystycznej klasyce z nutką nowoczesności 12 Tenorów łączy pokolenia. W ich repertuarze usłyszymy kilka arii operowych oraz muzyczne aranżacje utworów światowej sławy kompozytorów.

Arie tenorowe i klasyczne arie, takie jak "Nessun Dorma" same w sobie stanowią zachwycający spektakl i nigdy wcześniej nie zostały wykonane solowo w tak różnorodny sposób. W Koszalinie artyści wystąpią z Koncertem "Muzyka bez granic". Wykonają klasykę, ale też światowe przeboje.

– Nazwa zespołu może mylić. Wydaje się bowiem, że repertuar, jaki prezentują Tenorzy, to jedynie muzyka poważna – mówi Łukasz Bednarek, szef hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie.

– Podczas koncertu usłyszymy jednak covery znakomitych hitów XX wieku, m.in. utwory Michaela Jacksona. Będą przeboje współczesne i trochę starsze. Na pewno wszyscy je znamy i chętnie słuchamy. Dwunastu facetów w ciemnych garniturach śpiewa, tańczy, do tego efekty specjalne, gra świateł – zaprezentują widzom kompletne widowisko muzyczne – zapowiada.

Dzięki połączeniu klasyki i współczesności Tenorzy nie tylko "oswajają" słuchaczom muzykę klasyczną, ale też ocieplają wizerunek tenora. Czy taki jest ich cel? Pytamy Krzysztofa Ciupińskiego-Świątka, jedynego Polaka, piekielnie zdolnego muzyka, członka rozśpiewanej załogi.

– Myślę, że taki jest rezultat. A nasz cel to przede wszystkim radość ze śpiewania. Im bardziej my bawimy się na scenie, tym lepiej bawi się publiczność i odwrotnie. I tak wzajemnie zarażamy się na każdym koncercie, niezależnie od tego, czy śpiewamy Pucciniego, czy Jacksona. Za każdym razem po koncercie schodzimy ze sceny zmęczeni, ale też z olbrzymim ładunkiem pozytywnej energii! – zapewnia.

Naładowani energią z koncertu wychodzą też słuchacze. W minionych latach "12 Tenorów "wyśpiewało sobie znakomite opinie w Chinach, Japonii i w Niemczech. Nie tylko wyśpiewało. Ich show to wielka uczta dla uszu, ale też i dla oczu. To trzeba zobaczyć!

3 kwietnia 12 Tenorów wystąpi w Koszalinie, w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Śniadeckich w Koszalinie. Bilety w cenie od 60 do 95 są do nabycia w kasach hali, na www.bilety.hala.koszalin.pl i w biurze ogłoszeń "Głosu Koszalińskiego" przy ul. Mickiewicza 24.

12 Tenorów

Japonia, Chiny, a obok najsłynniejszych sal koncertowych Koszalin! 3 kwietnia 12 Tenorów wystąpi w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszalinie!

Oto 12 powodów, dla których 3 kwietnia warto zobaczyć wielkie muzyczne show: Alexander Herzog, Johannes Beetz, Adam Bayjou, Michael MacAveety, Ollie Metcalfe, Krzysztof Ciupiński-Świątek, Dan Holley, Daniel Conway, Josh Jones, Josh Tevendale, Michael Storrs, Simon Braithwaite.

Czytaj więcej o:
  • 12 tenorów koszalin
  • hala widowiskowo-sportowa koszalin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.