Koszalinianka w czwartym zespole na świecie

W niedziele w sopockiej hali Ergo Arena zakończyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. W finale biegu sztafetowego 4x400 m wystąpiła zawodniczka Klubu Lekkoatletycznego Bałtyk Koszalin, Małgorzata Hołub.

Ubiegłoroczna młodzieżowa mistrzyni Europy w sztafecie na otwartym stadionie i aktualna wicemistrzyni kraju seniorek w hali, w swoim debiucie w HMŚ zajęła razem z koleżankami z zespołu wysokie, czwarte miejsce.

Młode polskie biegaczki na mecie były wprawdzie piąte, ale po dyskwalifikacji Rosjanek, została sklasyfikowana o miejsce wyżej. Przed Polkami uplasowały się tylko sztafety USA, Jamajki oraz broniącej tytułu Wielkiej Brytanii.

Niespełna 22-letnia Hołub, której trenerem w Bałtyku jest Zbigniew Maksymiuk, startowała w Sopocie także indywidualnie, odpadając w kwalifikacjach z czasem 53,07 s, gorszym od jej rekordu życiowego o 0,04 s. (jak)