Inwestycje w Sianowie: Centrum Kultury [wideo]

Dodano: 18 lutego 2014, 9:00 Autor:

Centrum Kultury w Sianowie

W przenośni i dosłownie - w centrum Sianowa otwarto Centrum Kultury, które samorządowcy połączyli z biblioteką. Obiekt robi wrażenie.

- Pracę w bibliotece zaczęłam w 1991 roku. W budynku było ciemno, ciasno. 23 lata czekałam na lepsze warunki dla czytelników i dziś efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. W imieniu pracowników obiecuję, że miejsce to będzie tętniło życiem kulturalnym - powiedziała bibliotekarka Monika Olszak.
Od poniedziałku przy Placu Pod Lipami życie tętnić ma w nowym budynku i nowej instytucji - działa tu Centrum Kultury i Biblioteka Gminy i Miasta Sianowa. By nie mnożyć administracji dwie instytucje zostały połączone. Choć sceptycznych głosów nie brakowało. Jednym z nich był głos Lucjana Bąbolewskiego z Książnicy Pomorskiej. - Dostałem jednak gwarancję, że instytucja służyć będzie czytelnikom, że intelektualne i artystyczne zajęcia będą wspaniale łączyć się z literaturą - powiedział wczoraj.

O tym, że połączenie ośrodka kultury i biblioteki może się sprawdzić przekonywała Teresa Arleta Rogalska, kierownik biblioteki w Świeszynie. - Od ośmiu miesięcy obserwujemy, jak biblioteka i centrum kultury wzajemnie się napędzają - zapewniła.

Jak to sprawdzi się w Sianowie - czas pokaże. Na razie - słuchając opinii młodzieży i seniorów - można spodziewać się, że w CK będzie gwarno i tłoczno. Jest tu co robić. Na parterze przygotowano salę informatyczną z dziewięcioma komputerami. Z niech przechodzi się do biblioteki, wyposażonej w kącik dla maluchów, wygodne fotele dla czytelników i... 17 tysięcy tytułów z których korzysta tysiąc stałych czytelników z Sianowa. Na piętro można wjechać windą lub wejść schodami. Są tu toalety, pomieszczenia magazynowe i administracyjne, wreszcie te najważniejsze - sale zajęć - fotograficzna, artystyczna, teatralna, która ma rozsuwaną ścianę i wczoraj świetnie sprawdziła się jako mała scena.

Największe wrażenie na odwiedzających zrobiła jednak sala do warsztatów kulinarnych. To w pełni wyposażona - również w sprzęt, nowoczesna, kolorowa, przestronna kuchnia. Nic dziwnego, że młodzież, z którą wczoraj rozmawialiśmy, chce tu gotować!

- Od ponad 20 lat, poza salą kinową, Sianów, największa gmina powiatu koszalińskiego, nie miał żadnego obiektu, gdzie można by było organizować zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. Dziś to się zmieniło - podkreślił Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa. - Choć nie każdemu się on podoba, moim zdaniem to najlepsza możliwa lokalizacja w centrum miasta - zauważył i dodał, że aż 75 proc. kosztów budowy pochodziło z dotacji z budżetu państwa. Całkowity koszt budowy to około 2 mln złotych.

Czytaj więcej o:
  • Aleksandra Kowalczyk
  • Centrum Kultury Sianów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.