Odprawa w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych [wideo]

Dodano: 24 stycznia 2014, 14:30

Odprawa w mundrze

Jest dyscyplina, żołnierze zasłużyli na wyróżnienia. W piątek dowódcy Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie podsumowali ostatni rok.
W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie podsumowali ostatni rok.

W Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie podsumowali ostatni rok. (fot. Radosław Brzostek)

Nagrody, wyróżnienia

Za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych, w szczególności za uzyskanie najwyższych wyników w służbie, żołnierze CSSP zostali uhonorowani m.in. wpisami do księgi honorowej, pismami pochwalnymi, pamiątkowymi odznakami.

Metodykiem Roku został major Marek Boruc, Instrukorem - starszy chorąży Tomasz Płoszaj, Sportowcem Roku - starszy kapral Marcin Chyła, Podoficerem - starszy chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk. Tytułem Zasłużony Żołnierz RP III Stopnia nagrodzeni zostali: pułkownik Włodzimierz Pigoń, pułkownik Mirosław Waszajło, major Marek Pawłowski i starszy chorąży sztabowy Sławomir Benedysiuk.

W CSSP zakończyła się roczna odprawa rozliczeniowo-koordynacyjna kadry kierowniczej. Towarzyszył jej list prokuratora Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Szczecinie oraz wystąpienie przedstawiciela Żandarmerii Wojskowej, którzy przedstawili stan dyscypliny oraz przestrzegania prawa w Centrum.

- Możemy poszczycić się tym, że w 2013 roku nie mieliśmy żadnych postępowań prokuratorskich, ani spraw sądowych. Nie odnotowaliśmy też wypadków komunikacyjnych ani nawet kolizji, a obliczono, że żołnierze pokonali tyle kilometrów, że w sumie ośmiokrotnie okrążyliby kulę ziemską - podkreślił kapitan Jarosław Barczewski, oficer prasowy CSSP.

- Rok 2013 był dla nas szczególnie udany - podsumowuje pułkownik Dariusz Sienkiewicz, komendant CSSP. - wprowadziliśmy nowy cykl szkoleniowy - SERE, czyli szkolenie z metod przetrwania. Przeprowadziliśmy konkursy szczebla centralnego, m.in. na najlepszego kierowcę Sił Zbrojnych.
Trenażery, symulatory - stale powiększa i unowocześnia się baza sprzętu szkoleniowego.

Korzystają z niego nie tylko wojskowi specjaliści, którzy szkolić się do Koszalina przybywają z jednostek z całej Polski. W zeszłym roku w trzech turnusach szkoleniowych Centrum wykształciło 600 żołnierzy - kandydatów do NSR. - W tym roku na służbę przygotowawcza planujemy przyjąć około 550 osób - zapowiada komendant Sienkiewicz.

Czytaj więcej o:
  • CSSP Koszalin
  • Dariusz Sienkiewicz
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Czat z marszałkiem Geblewiczem

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.