Kolejny budynek TBS w Koszalinie [wideo]

Dodano: 17 stycznia 2014, 20:00 Autor:

Kolejny budynek TBS w Koszalinie

Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego będzie budować kolejne mieszkania na osiedlu Unii Europejskiej. Od poniedziałku rusza nabór wniosków.
Budynek widoczny na zdjęciu jeszcze nie istnieje. To makieta. Część zaznaczona na czerwono będzie miała właśnie 40 mieszkań, które mają zostać wybudowane. Prezes Piotr Kroll ma nadzieję, że druga część budynku powstanie w przyszłości.

Budynek widoczny na zdjęciu jeszcze nie istnieje. To makieta. Część zaznaczona na czerwono będzie miała właśnie 40 mieszkań, które mają zostać wybudowane. Prezes Piotr Kroll ma nadzieję, że druga część budynku powstanie w przyszłości. (fot. Mariusz Rodziewicz)

Prace przy ul. Holenderskiej rozpoczną się wiosną i potrwają ok.1,5 roku. W planach jest budowa 36 nowych mieszkań. Jest już pozwolenie na budowę, której koszt to 5 milionów złotych. - Liczymy, że wszystko będzie gotowe pod koniec wakacji w 2015 roku - twierdzi Piotr Kroll, prezes KTBS.

- Na ten cel przeznaczyliśmy w tegorocznym budżecie miasta milion złotych, w przyszłym - 1,2 mln złotych - mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

W zasobach KTBS jest obecnie 940 mieszkań, na dwóch osiedlach - Unii Europejskiej i Wenedów.

- Budujemy kolejne, ponieważ mamy wsparcie samorządu - w innych miastach dzieje się to dość rzadko - dodaje prezes KTBS. Jakie to będą mieszkania? Jednopokojowe po ok. 33 m kw. - tych będzie cztery; dwupokojowe małe po ok. 48 m kw. - osiem; dwupokojowe duże po ok. 55 m kw. - 20; i największe - trzypokojowe po ok. 66 m kw. - cztery.

Szczegóły dotyczące składania dokumentów znajdziesz na stronie >>> tbskoszalin.com.pl

Spółka od poniedziałku rozpoczyna nabór wniosków. - Będziemy je przyjmować codziennie od godziny 8 do godziny 14, do końca marca - mówi Piotr Kroll. - Spodziewamy się, że o każde mieszkanie będzie się ubiegać minimum po trzech chętnych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby móc zapisać się w kolejce? - Stałe zameldowanie w Koszalinie albo praca w Koszalinie, rodzina nie może przekraczać określonego poziomu dochodów - w gospodarstwie 1-osobowym - 5.606 zł miesięcznie, 2-osobowym - 8.409 zł, w 3-osobowym - 10.277 złotych. Jeżeli te progi zostaną przez kogoś przekroczone, wówczas nie może starać się o przydział - wyjaśnia Piotr Kroll. - Ponadto nie można mieć prawa do innego lokalu na terenie Koszalina. No i trzeba uwzględnić konieczność partycypowania w kosztach.

- To nie koniec inwestycji mieszkaniowych miasta. W tym roku modernizujemy budynek komunalny przy ul. Modrzejewskiej 29, gdzie Zarząd Budynków Mieszkalnych przygotowuje 20 mieszkań dwupokojowych o powierzchni ok. 40 metrów kwadratowych każde - dodaje też prezydent Koszalina.

Czytaj więcej o:
  • KTBS Koszalin
  • mieszkania Koszalin
  • TBS Koszalin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Rynek Staromiejski w Koszalinie: koniec prac w czerwcu [wideo]

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.