Morderstwo w bloku przy ul. Wańkowicza w Koszalinie [nowe fakty, wideo]

Dodano: 10 stycznia 2014, 19:50 Autor:

W piątek rano w mieszkaniu na osiedlu Przylesie w Koszalinie młody mężczyzna znalazł ciało swojej matki. Nie żyła. Policja i prokuratura są powściągliwe w informacjach, ale jedno jest pewne - kobieta została zamordowana.
Do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Wańkowicza, gdzie od rana dało się zauważyć policyjne radiowozy. Dostępu do mieszkania, w którym doszło do tragedii, pilnowali policjanci z koszalińskiej komendy; w tym czasie w środku trwały oględziny i zbieranie dowodów.

Do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Wańkowicza, gdzie od rana dało się zauważyć policyjne radiowozy. Dostępu do mieszkania, w którym doszło do tragedii, pilnowali policjanci z koszalińskiej komendy; w tym czasie w środku trwały oględziny i zbieranie dowodów. (fot. Radek Koleśnik)

Zabójstwo w Koszalinie

Wokół tej sprawy jest wiele znaków zapytania. I nie dość, że i policja, i prokuratura są dość oszczędne w udzielaniu informacji, to niewiele też potrafią powiedzieć sami sąsiedzi nieżyjącej kobiety.

Od rana w mieszkaniu przy ul. Wańkowicza w Koszalinie trwały oględziny. To tutaj około godziny 10.30 syn nieżyjącej, 61-letniej kobiety, znalazł jej ciało i zawiadomił policję.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zabójstwa doszło dzień wcześniej, w godzinach wieczornych. W mieszkaniu brak było śladów włamania i raczej nic nie zostało skradzione.

Jak zginęła kobieta? O tym na razie niewiele wiadomo. - Obrażenia na ciele wskazują, że do jej śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Tyle na razie mogę powiedzieć - mówi jedynie Urszula Tartas, rzecznik koszalińskiej komendy policji.

Jakie to obrażenia? Wiadomo, że kobieta nie zginęła od ciosów nożem, czy innym ostrym narzędziem. Jak się dowiedzieliśmy, na ciele nie było śladów ran. Do zgonu doszło prawdopodobnie wskutek pobicia albo uduszenia. Szczegóły będą znane po sekcji zwłok, którą zlecił prokurator.

Wiadomo natomiast, że w piątek koło południa, a więc dość szybko od momentu znalezienia zwłok, policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę. Jak nas poinformowano, mężczyzna ten jest podejrzewany o udział w przestępstwie. Zatrzymany 32-latek to drugi z synów nieżyjącej kobiety. Nie postawiono mu żadnych zarzutów. Jednak to o niczym nie przesądza. Czy to on był bezpośrednim sprawcą zabójstwa? Jeżeli tak, to dlaczego to zrobił? Odpowiedzi na te pytania być może poznamy w weekend. Policja cały czas pracuje nad sprawą pod nadzorem koszalińskiej prokuratury. Dodajmy, że 32-latek był trzeźwy w chwili zatrzymania, nie był też pod wpływem środków odurzających. Zatrzymujący go funkcjonariusze stwierdzili natomiast, że był dość mocno pobudzony i zdenerwowany.

Kobieta mieszkała samotnie. Synowie, jak mówią sąsiedzi, rzadko, ale ją odwiedzali, przynosili m. in. zakupy. - Mieszkała tu mniej więcej od roku, a więc od niedawna. Dlatego niewiele o niej wiadomo - mówiła nam jedna z sąsiadek.

- Była cichutka, zamknięta w sobie, taka - nazwałabym to - skulona, szara myszka- mówi kolejna z sąsiadek. - Przemykała się niespostrzeżenie, raczej unikała ludzi. Pamiętam, jak zbieraliśmy podpisy w sprawie budowy parkingu na osiedlu - sąsiad mówił, że nawet nie chciała mu otworzyć drzwi. Ale poza tym w tym mieszkaniu nie działo się nigdy nic niepokojącego, nie dochodziły stamtąd żadne hałasy, czy odgłosy awantur. Dziwna sprawa

Policja potwierdza, że we wspomnianym domu nie było nigdy żadnych interwencji. Poza jedną, sprzed ponad roku, gdy ktoś zgłosił, że ma problemy z wejściem do mieszkania. Poza tym żadnych zgłoszeń o jakichś libacjach, czy zakłócaniu ciszy.

A tego feralnego dnia, gdy zginęła kobieta? Czy ktoś coś słyszał albo zauważył? Jedynie sąsiad z góry mówił nam, że słyszał po północy jakieś "dziwne hałasy, stukot, szuranie". - Jakby ktoś taboret przesuwał po podłodze - komentował. - Trwało to jakieś półtorej godziny. Wyszedłem na klatkę schodową, ale hałas w końcu się uspokoił, poza tym nic więcej, żadnych krzyków, nie było słychać.

To drugie zabójstwo na największym osiedlu Koszalina w ostatnim czasie. Przypomnijmy, w październiku w mieszkaniu przy ulicy Spasowskiego mężczyzna zamordował swoją 25-letnią konkubinę - kobieta zginęła od ciosów zadanych młotkiem.

Czytaj więcej o:
  • policja koszalin
  • ul. wańkowicza koszalin
  • zabójstwo koszalin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Mobilny konfesjonał w Koszalinie. Co o tym sądzisz?

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Media Regionalne
Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Mediów Regionalnych i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Media Regionalne sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.