Napad na kobietę przy ścieżce rowerowej. Sprawca zatrzymany i .. wypuszczony

Dodano: 20 października 2013, 10:15 Autor:

Policjanci z Koszalina ustalili sprawcę lipcowego napadu na młodą kobietę. Zatrzymali mężczyznę.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło na ścieżce rowerowej z Koszalina do Starych Bielic. Wtedy to młody mężczyzna zaatakował swoją ofiarę, przewrócił na ziemię, dotykał jej miejsc intymnych. Poszkodowana narobiła krzyku i zdołała uciec, a bandzior został spłoszony. Od tamtej pory policjanci pracowali nad sprawą. Na temat tego, jak dotarli do podejrzewanego o napaść (to 24-letni mieszkaniec gminy Malechowo), funkcjonariusze nie chcą mówić.

Ważne, że sprawca został zatrzymany. Jednak jeszcze w piątek zapadła w sądzie decyzja co do... wypuszczenia go na wolność.– Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący dopuszczenia się innych czynności seksualnych, bo to nie był ani gwałt, ani próba gwałtu – mówi prokurator Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Mężczyzna nie przyznał się. Twierdzi, że z zemsty chciał przestraszyć pewną swoją znajomą, był przekonany, że to ona. Mówi, że się pomylił. Prokuratura wystąpiła w piątek do sądu o zastosowanie wobec 24-latka aresztu tymczasowego.

Sąd uznał, że nie ma potrzeby zamykania go. Głównie z uwagi na to, że – zdaniem sądu – materiał w sprawie został zebrany. – Niewykluczone, że prokuratura złoży odwołanie w tej sprawie – mówi prokurator Gąsiorowski. – Raz, że okoliczności sprawy nie są jednoznaczne, dwa, że czyn jest zagrożony surową karą, bo do 8 lat więzienia, a trzy – nie ma pewności, czy podejrzany nie będzie próbował uniknąć odpowiedzialności karnej.

Jednocześnie policja apeluje do ewentualnych innych pokrzywdzonych w podobnych zdarzeniach, być może przez tego samego mężczyznę. – Wiemy, że to delikatne sprawy i przyznanie się, że padło się ofiarą takiego napastnika, może być wstydliwe. Jednak, jeżeli są panie, które w ostatnim czasie miały do czynienia z podobnymi zachowaniami mężczyzn, to prosimy je o kontakt – mówi Urszula Tartas, rzecznik koszalińskiej komendy.

Czytaj więcej o:
  • policja Koszalin
  • Stare Bielice
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Nagrody im. ks. kardynała nom. Ignacego Jeża rozdane [wideo]

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.