Mieszkania w Koszalinie w zamian za remont

Dodano: 4 października 2013, 9:45 Autor:

Zarząd Budynków Mieszkalnych w Koszalinie czeka na chętnych, którzy chcą przeprowadzić się do lokalu komunalnego. Warunek: mieszkanie trzeba wyremontować na swój koszt. Właśnie ogłoszono listę lokali do wzięcia.
Jedno z mieszkań, które jest przeznaczone do remontu to lokal przy ul. Krakusa i Wandy w Koszalinie.

Jedno z mieszkań, które jest przeznaczone do remontu to lokal przy ul. Krakusa i Wandy w Koszalinie. (fot. Radek Koleśnik)

Informowaliśmy już o tym, że od tego roku Zarząd Budynków Mieszkalnych wprowadził nowość. Mianowicie, jeżeli ktoś nie chce latami czekać na przydział mieszkania komunalnego, to może zdecydować się na sfinansowanie remontu w jednym z takich lokali i wówczas dostanie przydział niemal od ręki. We wtorek 1 października ZBM podał do publicznej wiadomości listę mieszkań do remontu.

O lokal mogą starać się te osoby, które łącznie spełniają następujące warunki: nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych (należy przez to rozumieć osoby bez tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego lub nie będące współlokatorami, które zamieszkują w lokalu, w którym na jedną osobę przypada mniej niż 5 m kw., i 10 m kw. – jeżeli osoby te są osobami niepełnosprawnymi lub zamieszkują w lokalu razem z osobami niepełnosprawnymi); osiągają dochód nie wyższy niż: w gospodarstwie jednoosobowym – 500% najniższej emerytury ogłoszonej przez GUS (4.155,75 zł), w gospodarstwie wieloosobowym – 250% najniższej emerytury (2.077,87 zł); są członkami wspólnoty samorządowej – należy przez to rozumieć osoby zamieszkujące w Koszalinie z zamiarem stałego pobytu.

Z tym, że pierwszeństwo przyznania prawa do nadbudowy, przebudowy lub remontu lokali, przysługuje osobom znajdującym się już na listach przydziału mieszkań.

Jak załatwić sprawę? Jakie są potrzebne dokumenty? Wypełniony druk wniosku o przydział lokalu komunalnego (czyste druki są dostępne w ZBM w Dziale Spraw Lokalowych, w sekretariacie, kancelarii, ZGM – 1,2 oraz na stronie internetowej www.zbm.koszalin.pl). Potrzebne jest też zaświadczenie o dochodach brutto za trzy miesiące poprzedzające datę złożenia wniosku (dochód brutto powinien być pomniejszony o koszty uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe oraz na ubezpieczenie chorobowe). Należy dołączyć też dokumenty potwierdzające wysokość innych dochodów (np. renty, emerytury, alimentów, zasiłków). Do tego potrzeba też dostarczyć: zaświadczenie o liczbie osób zamieszkujących w miejscu stałego zameldowania, ewentualnie orzeczenie o niepełnosprawności i oświadczenie o posiadaniu potrzebnych funduszy na remont.

Poszczególne lokale będą dostępne do obejrzenia w konkretnych terminach 9 i 11 października (także patrz ramka). Dodatkowo, w szczególnych przypadkach możliwe będzie udostępnienie lokalu do obejrzenia w innych niż wyznaczone terminy, po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Oferty należy składać w Dziale Spraw Lokalowych ZBM przy ul. Połczyńskiej 24 (pokój nr 4 i 5) do 16 października (do 15.15). Tu też można pytać wcześniej o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości.

Informacja o przydziałach, po zaopiniowaniu wniosków przez Społeczną Komisję Mieszkaniową, zostanie podana do 30 października.

Lokale do remontu – co trzeba w nich zrobić

ul. Głowackiego 11a/12 – 21,50 m2, pokój, kuchnia, łazienka, przedpokój – konieczne są roboty ogólnobudowlane, roboty elektryczne, roboty hydrauliczne (ZGM 1); dostępne w godzinach 13-13.30

ul. Spółdzielcza 17/7 – 56,76 m2, 2 pokoje, kuchnia, wc, pomieszczenie strychowe – roboty ogólnobudowlane, roboty elektryczne, roboty hydrauliczne (ZGM 1) – dostępne w godzinach 13- 13.30

ul. Matejki 14/7 – 79,42 m2, 3 pokoje, kuchnia, przedpokój – roboty ogólnobudowlane, roboty elektryczne, roboty hydrauliczne (ZGM 1) – dostępne w godzinach 13-13.30

ul. Matejki 9/5a – 59,21 m2, 2 pokoje, kuchnia, łazienka – roboty ogólnobudowlane, roboty elektryczne, roboty hydrauliczne (ZGM 1) – dostępne w godzinach 14 – 14.30

ul. Krakusa i Wandy 14/5 i 14/5a – 93,22 m2, 3 pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój – roboty ogólnobudowlane, roboty elektryczne, roboty hydrauliczne (ZGM 4) – dostępne w godzinach 14 – 14.30

ul. Kaszubska 6/6 – 37,60 m2, 2 pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój – roboty ogólnobudowlane, roboty elektryczne, roboty hydrauliczne (ZGM 4) – dostępne w godzinach 14 – 14.30

Czytaj więcej o:
  • zbm koszalin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Walczą o remont ulicy Odrodzenia w Koszalinie

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.