Remont drogi Koszalin – Darłowo. Mają czas do czerwca 2014 roku

Dodano: 8 sierpnia 2013, 7:30 Autor:

Aż cztery "wahadła” na trasie Koszalin – Darłowo. Będzie ścieżka rowerowa Iwięcino – Dąbki
Remont między Iwięcinem a Dąbkami na drodze łączącej Koszalin z Darłowem potrwa do czerwca 2014 roku.

Remont między Iwięcinem a Dąbkami na drodze łączącej Koszalin z Darłowem potrwa do czerwca 2014 roku. (fot. Radosław Koleśnik)

– Jak długo jeszcze potrwa remont drogi 203 między Iwięcinem a Dąbkami na trasie łączącej Koszalin z nadmorskim Darłowem? Prace ruszyły jeszcze w tamtym roku, a drogowcy nie są nawet na półmetku – denerwują się nasi Czytelnicy, którzy jadąc przez remontowany odcinek zatrzymują się aż na czterech "wahadłach” ze światłami. – Widać, że pracuje tu ledwie garstka osób, a mamy przecież środek sezonu. Tworzą się korki w drodze nad morze, bo nie każdy wie, że z Koszalina do Darłowa można jechać inaczej – na przykład przez Karwice.

Wykonawca – Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia ma jednak czas aż do czerwca 2014 roku. – Poganiamy wykonawcę, ale jedyne czym możemy wywierać presję, to terminy i ewentualne kary. Na razie nie ma zagrożenia jakimś opóźnieniem – mówi Bogdan Krawczyk, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Jedyna dobra informacja jest taka, że gmina Darłowo dołoży milion złotych do wartej około 36 milionów inwestycji. To wystarczy, żeby między Iwięcinem a Dąbkami powstała ścieżka rowerowa z prawdziwego zdarzenia.

Warto dodać, że podobną deklarację złożyli przedstawiciele gminy Świeszyno. Możliwe, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 167 na odcinku od Koszalina do zjazdu do Zegrza Pomorskiego, czyli drogi nr 168, rozpocznie się jeszcze w tym roku. W tej chwili trwa postępowanie przetargowe. Kosztorys inwestycji to blisko 32 miliony złotych, ale już wiadomo, że firmy biorące udział w przetargu przedstawiły dużo niższe oferty. W toku negocjacji gmina Świeszyno zadeklarowała wsparcie inwestycji milionem złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na budowę chodników i ścieżki rowerowej.

Zamknięta droga powiatowa

W sobotę 10 sierpnia zostanie na jeden dzień zamknięta dla ruchu droga powiatowa Sianów – Nadbór, na odcinku za skrzyżowaniem ul. Łubuszan z drogą gminną (w kierunku żwirowni) do Kaczego Stawu. Zamknięcie drogi spowodowane jest pracami związanymi z układaniem nowej infrastruktury komunalnej. Powiatowy Zarząd Dróg proponuje w tym dniu objazdy drogą powiatową Sierakowo – Lejkowo – do drogi nr 6, oraz drogą powiatową Sowinko – Kościernica – Węgorzewo.

Czytaj więcej o:
  • Dąbki
  • droga nr 203
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.