Mammografia i USG piersi: Przebadaj się w sobotę

Dodano: 23 maja 2013, 16:00 Autor:

W sobotę Szpital Wojewódzki w Koszalinie organizuje "białą sobotę” onkologiczną. Można będzie zrobić bezpłatnie mammografię i USG piersi oraz badania pod kątem występowania czerniaka.

W chorobach nowotworowych bardzo często o powodzeniu leczenia decyduje czas wykrycia choroby. Dlatego warto korzystać z możliwości badań profilaktycznych – szczególnie tych bezpłatnych.
Możliwość bezpłatnych badań mammograficznych skierowana jest do kobiet pomiędzy 50 a 69 rokiem życia, które w ostatnich dwóch latach nie były poddawane takim badaniom.

Jednak 25 maja także panie poniżej 50. roku życia powinny odwiedzić Poradnię Onkologiczną przy ul. Orlej 2 w Koszalinie. Tego dnia wykonywane będą także bezpłatne badania USG piersi, ponieważ koszaliński szpital jest realizatorem programu "-+Wczesna diagnostyka raka piersi u kobiet poniżej 50 roku życia”. W przypadku obu badań potrzebny jest jedynie numer PESEL.

O tej porze zaczną się również badania pod kątem czerniaka. W czasach, gdy opalenizna jest tak modna lekarze dermatolodzy apelują, aby obserwować swoją skórę i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących zmian zgłaszać się do lekarza. Czerniak zdiagnozowany we właściwym czasie jest w 90 procentach wyleczalny! Dzięki prowadzeniu przez koszaliński szpital programu "Profilaktyka i wczesne rozpoznanie czerniaka” na bezpłatne konsultacje i badania mogą zgłaszać się osoby bez względu na wiek i płeć. Akcje profilaktyczne prowadzone będą od godz. 8 przy ul. Orlej 2.

Natomiast tydzień później, w sobotę, 1 czerwca, od godz. 8, w Poradni Urologicznej przy ul. Chałubińskiego 8 (budynek poradni specjalistycznych) na mężczyzn powyżej 40 roku życia czekać będą lekarze urolodzy. I w tym przypadku potrzebna jest jedynie znajomość numeru PESEL.

Niestety, liczba bezpłatnych badań jest ograniczona. Pracownicy szpitala zbiorą dane od osób, które nie dostaną się na badania podczas obecnych akcji i wpiszą je na listę oczekujących. Dzięki temu osoby te zostaną powiadomione o kolejnych akcjach i uwzględnione w pierwszej kolejności podczas przyjęć.
– Chcemy, aby paniom i panom – mieszańcom naszego regionu – przyświecało hasło "Kocham życie – wybieram zdrowie” – mówi Cezary Sołowij, rzecznik szpitala. – Przypominamy! Czekamy na Państwa 25 maja i 1 czerwca, od godz. 8.

Czytaj więcej o:
  • Szpital Wojewódzki Koszalin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Juwenalia 2013 w Koszalinie. Program imprez

  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gk24.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.