PGK w Koszalinie będzie śledzić śmieciarki

Dodano: 29 kwietnia 2013, 8:30 Autor:

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zamontuje w swoich samochodach urządzenia do monitorowania stanu paliwa i podłączy pojazdy do systemu GPS. – Wymagają tego przepisy – mówi prezes spółki.

PGK ogłosiło przetarg na dzierżawę „kompleksowego systemu lokalizacji i monitorowania jednostek sprzętowo-transportowych wraz z urządzeniami niezbędnymi do jego funkcjonowania”. Chodzi o lokalizatory GPS, które pozwolą śledzić trasy pojazdów spółki.

– Żeby każdy, kto dysponuje dostępem do systemu (np. gminy zlecające wywóz odpadów – red.), mógł sprawdzać czy faktycznie są one wywożone tam, gdzie powinny – tłumaczy Tomasz Uciński, prezes PGK. – Podobnie na przykład Zarząd Dróg Miejskich będzie mógł monitorować ruch naszych pojazdów w ramach realizacji zlecenia zimowego utrzymania dróg.

To wymóg przepisów, które nakładają na PGK obowiązek monitorowania pojazdów. System obejmie 62 samochody, głównie śmieciarki i pługi. Ponadto zostaną w nich zamontowane urządzenia do pomiaru poziomu paliwa, których przepisy już nie wymagają.

– Postanowiliśmy zamówić je przy okazji, żeby kontrolować zużycie – uzasadnia Tomasz Uciński, który nie zgadza się, że wystarczyłoby rejestrowanie przebiegów i kontrola ilości tankowanego paliwa. – Skoro technika daje nowoczesne rozwiązania, to nie ma powodu, żeby z nich nie skorzystać – uważa.

Prezes PGK nie może powiedzieć, ile spółka planuje wydać na system i nowe urządzenia. Wiadomo tylko, że nie będzie to mała kwota.

Czytaj więcej o:
  • pgk koszalin
  • tomasz uciński
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Ślubowanie w koszalińskiej komendzie

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.