EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013. Test matematyczno-przyrodniczy ODPOWIEDZI i ARKUSZE

Dodano: 24 kwietnia 2013, 9:45

Egzamin gimnazjalny 2013 trwa. Dziś test matematyczno-przyrodniczy. Odpowiedzi i arkusz po zakończeniu egzaminu zamieścimy na gk24.pl.

Egzamin gimnazjalny 2013: Dziś test matematyczno-przyrodniczy

W środę na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie też będą mieli do rozwiązania dwa bloki zadań. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki.Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostaną 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut). Pomiędzy blokami będzie godzinna przerwa.

Natomiast w czwartek gimnazjaliści zmierzą się z testami z języków obcych.

Uwaga! Jeszcze dziś po zakończeniu egzaminu gimnazjalnego z testów matematyczno-przyrodniczych zamieścimy sugerowane odpowiedzi, a także arkusz testu. Sprawdź na stronie www.gk24.pl/egzaminy

Egzamin gimnazjalny 2013: Pierwszy dzień za uczniami

Uczniowie trzecich klas gimnazjum rozpoczęli wczoraj pisanie egzaminu kompetencyjnego. Na pierwszy ogień poszedł test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie rozpoczęli zmaganie z nim punktualnie o godz. 9. Kilka minut wcześniej dowiedzieli się,co jest w trakcie egzaminu zakazane. Chodziło przede wszystkim o telefony komórkowe, których, tak jak i innych elektronicznych gadżetów, na salę egzaminacyjną wnosić nie wolno.

– Jeśli komuś w trakcie egzaminu zadzwoni telefon, wtedy egzamin przerywamy – ostrzegał "swoich” gimnazjalistów Jacek Stec, dyrektor Zespołu Szkół nr 13 w Koszalinie, w ramach którego działa Gimnazjum nr 5. Potem dwoje uczniów w imieniu pozostałych sprawdziło, czy koperty z arkuszami testów nie zostały naruszone i sprawdzian wiedzy można było zacząć. Pytania z historii dotyczyły m.in. polskich powstań, sięgały też do starożytności. Ale uczniowie na nie nie narzekali. Negatywnie zaskoczyły ich za to pytania z wiedzy o społeczeństwie, które w poprzednich latach większości piszących nie sprawiały problemu.

Po godzinnych zmaganiach z historią i WOSEM uczniowie mieli godzinę przerwy i... rozpoczęli zmagania z kolejnym testem, tym razem z języka polskiego. – Uczniowie myślący, czytający, mający bogaty zasób słownictwa, z nim sobie poradzili.

Ale, niestety, testy gimnazjalne, nie tylko z języka polskiego, nie są przygotowywane z myślą o uczniu przeciętnym – mówi Anna Ptak, wicedyrektor i nauczyciel języka polskiego w koszalińskim Gimnazjum nr 5. – Zaskoczeniem było to, że w części otwartej należało napisać charakterystykę, a nie, jak się spodziewaliśmy, rozprawkę. Żeby dobrze wywiązać się z tego zadania, należało przede wszystkim dobrze znać utwór, z którego zaczerpnęliśmy charakteryzowaną postać. Uczniowie musieli napisać charakterystykę bohatera literackiego, który ich zdaniem wykazał się odwagą.

Dziś gimnazjaliści zmierzą się z testem zawierającym pytania z fizyki, chemii, geografii i biologii, a także ze sprawdzianem z matematyki. Jutro czeka ich egzamin z języków obcych. Egzamin gimnazjalny jest obowiązkowy i stanowi jeden z warunków ukończenia szkoły. Ponadto jego wynik jest jednym z kryteriów przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki będą znane za dwa miesiące.

Test matematyczno-przyrodniczy. ODPOWIEDZI i AKRKUSZE

Odpowiedzi z egzaminu gimnazjalnego 2013 z testu matematyczno-przyrodniczego zamieścimy po zakończeniu egzaminu.

Czytaj więcej o:
  • egzamin gimnazjalny 2013
  • odpowiedzi
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.