Dzień Otwarty w Domu Miłosierdzia w Koszalinie

Dodano: 4 kwietnia 2013, 18:00 Autor:

Dzień Otwarty w koszalińskim Domu Miłosierdzia. Można zwiedzać, rozmawiać i wysłuchać pięknego koncertu.
Dzień Otwarty w koszalińskim Domu Miłosierdzia. Można zwiedzać, rozmawiać i wysłuchać pieknego koncertu.

Dzień Otwarty w koszalińskim Domu Miłosierdzia. Można zwiedzać, rozmawiać i wysłuchać pieknego koncertu. (fot. archiwum)

W niedzielę (7 bm.) w Święto Bożego Miłosierdzia koszaliński Dom Miłosierdzia organizuje Dzień Otwarty. Każdy może przyjść i zobaczyć, co dzieje się w stylowym budynku z czerwonej cegły stojącym przy Alei Monte Cassino 7, obok aresztu śledczego.

Okazały obiekt, który należał kiedyś do koszalińskiej służby zdrowia, a potem przez długi czas wystawiony był na sprzedaż , ciekawi wielu koszalinian. Przed rokiem kupiło go Stowarzyszenie Dom Miłosierdzia, którego ideą jest udzielanie długotrwałego i kompleksowego, a także doraźnego wsparcia osobom znajdującym się w najróżniejszych potrzebach. W budynku utworzono Dom Miłosierdzia. Obecnie trwają tu prace remontowe, ale gotowa jest już Kaplica Adoracji Najświętszego Sakramentu otwarta dla wiernych w dzień i w nocy, a także pomieszczenie do spotkań i rozmów z osobami potrzebującymi wsparcia.

Trwają przygotowania do otwarcia kuchni i stołówki. W budynku będą także pomieszczenia zabiegowe i sanitarne - na przykład łaźnie udostępniane m.in. ludziom bezdomnym, będzie Szkoła Życia dla "zawieszonych", czyli zagubionych w życiu młodych ludzi. Przygotowywanych jest także 70 kryzysowych miejsc noclegowych, dla osób, które nagle z różnych przyczyn znajdą się bez dachu nad głową. Potrzebujący będą mogli bezpłatnie korzystać z oferowanego wsparcia. - Chcemy służyć człowiekowi wszelką pomocą - i materialną, i duchową, i poradą. Chcemy, by wiedział, że jeśli powinie mu się noga, jest ktoś, kto go wysłucha, pomoże mu, zaopiekuje się nim - mówi ksiądz Radosław Siwiński odpowiedzialny za Dom Miłosierdzia.- Dla potrzebujących nasz dom otwarty jest już od trzech miesięcy. W tygodniu odwiedza nas kilkaset osób. Przychodzą na modlitwę do kaplicy, na rozmowy. W niedzielę natomiast zapraszamy wszystkich tych, którzy są ciekawi, co się u nas dzieje, chcieliby zobaczyć co robimy. Widzimy czasem, jak ludzie stoją przed drzwiami, ale brakuje im śmiałości, by wejść do środka, Organizując ten Dzień Otwarty chcemy zachęcić ich, by do nas zaszli - dodaje ksiądz Radosław Siwiński.

Dom Miłosierdzia można będzie zwiedzać w godzinach od 9 do 19, po obiekcie oprowadzą zainteresowanych wolontariusze. Do dyspozycji gości będą również księża, którzy zapraszają na rozmowy i spowiedź. O godz. 11 zostanie odprawiona msza święta. O godz. 15.30 zaś można będzie posłuchać koncertu zatytułowanego "Nadzieja wyśpiewana" w wykonaniu Marii Krawczyk i zespołu Małe Ważne Sprawy z Krakowa, prezentujących poezję śpiewaną. - To będzie naprawdę piękny koncert, warto przyjść - zachęca ksiądz Radosław.

Czytaj więcej o:
  • Dom Miłosierdzia Koszalin
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Dzień otwarty w Gimnazjum nr 9 w Koszalinie

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.