Sprawdzian szóstoklasisty 2013: ODPOWIEDZI, ARKUSZE

Dodano: 4 kwietnia 2013, 10:19

Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Odpowiedzi znajdziesz tutaj po zakończeniu egzaminu. Arkusze z pytaniami zamieścimy także zaraz po zakończeniu sprawdzianu szóstoklasisty.
Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Odpowiedzi po zakończeniu egzaminu znajdziesz wraz z arkuszem pytań w serwisie gk24.pl

Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Odpowiedzi po zakończeniu egzaminu znajdziesz wraz z arkuszem pytań w serwisie gk24.pl (fot. Archiwum)

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 w całej Polsce

Sprawdzian szóstoklasisty w całej Polsce równo o godzinie 9 rozpoczęło ponad 370 tysięcy uczniów. Trwał sześćdziesiąt minut. Obejmował pytania z języka polskiego, matematyki, ale także przyrody czy historii.

Co roku sprawdzian szóstoklasisty ułożony jest w taki sposób, by sprawdzić, jak uczeń radzi sobie zarówno z prostym wykonywaniem matematycznych obliczeń, ale także czy potrafi analizować i praktycznie korzystać z podanych wiadomości. Bardzo często pojawiają się pytania dotyczące "codziennej rzeczywistości” np. obliczeń kalendarzowych czy zegarowych. Uczeń będzie też musiał napisać krótką pracę z języka polskiego. Wszystko po to, by sprawdzić, jak jest przygotowany do nauki w gimnazjum. Każde pytanie jest punktowane.

Ci, którzy poradzą sobie ze sprawdzianem szóstoklasisty bezbłędnie dostaną 40 punktów. Ale w praktyce za bardzo dobry wynik uważa się sprawdzian napisany na powyżej 30 punktów.

Egzamin jest obowiązkowy, a to oznacza, że każdy uczeń szóstej klasy szkoły, jeśli chce zakończyć naukę w szkole podstawowej musi do niego przystąpić. Wynik teoretycznie nie jest ważny, bo nie decyduje o promocji. W praktyce jednak uczniowie z dobrze napisanym sprawdzianem mają otwarte drzwi do pozaobwodowych gimnazjów.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013 przygotowuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, która stawia także szereg dodatkowych wymagań, np. praca musi być pisana długopisem z czarnym wkładem. Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty dotrą do poszczególnych szkół 21 czerwca.

Sprawdzian szóstoklasisty 2013. Odpowiedzi

UWAGA! Arkusz z pytaniami i odpowiedzi ze sprawdzianu szóstoklasistów znajdziecie TUTAJ >>> Sprawdzian szóstoklasisty. Test, pytania, odpowiedzi

Czytaj więcej o:
  • odpowiedzi
  • sprawdzian szóstoklasisty 2013
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Testy i odpowiedzi po egzaminie na gk24.pl

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 94 347 35 99

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gk24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gk24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.